Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By CokoladnaBananica
gledam i ja, i divim vam se...

u svakom slucaju, ako se sjecas, ja sam ti ponudio pomoc, tj. da te spojim sa ljudima koji su u stanju da vam pomognu da vasa grupa pozivi duze, i da se bacite na posao koji zahtijeva materijalna sredstva/podrsku. moja ponuda jos uvijek stoji...
Korisnikov avatar
By marvuk
Hvala Unique na podrshci kao i Tramp i svima ostalima koji prate deshavanja i pruzsaju podrshku. Ovo jako znachi jer smo svi deo drushtva i imamo isti problem bili lez, gay, bi, trans...
By dennyboy
Originally posted by Unique
gledam i ja, i divim vam se...

u svakom slucaju, ako se sjecas, ja sam ti ponudio pomoc, tj. da te spojim sa ljudima koji su u stanju da vam pomognu da vasa grupa pozivi duze, i da se bacite na posao koji zahtijeva materijalna sredstva/podrsku. moja ponuda jos uvijek stoji...
svaka vrsta pomoci nam je dobrodosla. mozes li biti malo odredjeniji sta bi to moglo da bude
u svakom slucaju unapred hvala u ime svih iz grupe.pozz denny
Danas, tj. večeras smo imali gosta i uživaćemo u njegovom društvu još par dana. Nismo imali posebnu temu, ali smo razmenili neka iskustva i informisali se o novim stvarima, tipa, promena imena, dokumenata.
By dennyboy
Nakon 8 sastanka grupe,ja, sam u neprospavanoj noci doneo odluku da POCINJEM proces transformacije.
Korisnikov avatar
By Skyen
ja tek sada videla temu, ali mi je jako drago da se to desava, svaka cast i puno srece :)

praticu da vidim kako se stvari odvijaju :drzi fige:

@dennyboy - samo hrabro, jedan je zivot :)
By dennyboy
Originally posted by Skyen
ja tek sada videla temu, ali mi je jako drago da se to desava, svaka cast i puno srece :)

praticu da vidim kako se stvari odvijaju :drzi fige:

@dennyboy - samo hrabro, jedan je zivot :)
hvala:zvezdice:
By dennyboy
sticajem cudnih okolnosti upravo je zavrsen 9. sastanak grupe i na njemu smo mnogo toga saznali. ostalo ce vam preneti marvuk. bye
Korisnikov avatar
By jukie
Ovo postaje sve češće i češće... :eya: i zanimljivije

a ja sam inače večeras prošao blizu Gaytena i nisam vas video
Korisnikov avatar
By marvuk
hehe Naravno, ova nedelja je bila jako uzbudljiva i lepa pa smo imali lepe povode da se sastanemo češće (3 puta), s tim da jedan put koji je bio juče je bio više proslava onog što je Dennyboy ovde pomenuo. Danas smo, tj. večeras smo imali i gosta iz inostranstva i poprilično je bilo lepo i prijatno druženje gde smo razmenili iskustva kako to izgleda biti transgender u našoj zemlji a kako u inostranstvu i u principu priča je ista, rečenice su iste kao što je konstatovao jedan od članova jer svi mi manje više prolazimo isto samo su razlike u zakonodavnim rešenjima u pojedinim zemljama i odnosu predstavnika vlasti, kao i odnosu lekara prema transrodnim osobama što opet mogu da kažem da je maltene isto. Neka me neko ispravi ako sam zabrljao.
Drugi deo sastanka nam je prošao u tome što smo se opet detaljnije informisali o nekim detaljima koji se tiču same operacije i ja moram da priznam da su mi mnoge stvari jasnije sada i jako sam, jako srećan zbog Denija.

Inače, moram da iskoristim priliku pošto ćemo sledeće nedelje dobiti novog člana da ga puno pozdravim. :mah: :mah:
By dennyboy
verovali ili ne sutra tj. u cetvrtak slavimo mali jubilej: deseti sastanak grupe i istovremeno tacno cetiri (4) meseca od organizonanja prvog sastanka. hvala, hvala! cestitke primamo ovdi:balon:
Korisnikov avatar
By Delete
Cestitam! Drago mi je sto ste tako istrajni!
Večeras je održan i jubilarni 10. sastanak i kao što reče Deni, tačno 3. meseca od kada smo se prvi put okupili. Danas smo, kao što sam u jednom od prethodnih postova napisao, dobili novog člana koji je već prošao proces transformacije ali koji nam se pridružio da nas podrži i bude jedan od izvora informacija, sa svoje strane šta je prošao. Upravo jer smo dobili novog člana, današnji sastanak smo poklonili njemu da bi se bolje upoznali i da bi razmenili neka nova iskustva i nove informacije.
By dennyboy
tacno, a ja se tupson preracunao i rekao da je cetiri meseca proslo a proslo je tacno tri na jucerasnji dan. oprosticete mi jer uz sve sto mi se dogadja zaista mi racun nije najbitniji. pozz svima:hiphip:
By dennyboy
evo ja opet malko da vas davim.
nakon deset sastanaka grupe ima nas vec 6 clanova plus bolje polovine nas cetvorice i jedan usamljeni vuk samotnjak, za sada, i jedan koji nije bio u mogucnosti da dovede svoju dragu. takodje je jedan jako vazan clan grupe skoro uvek sa nama, a nije iz nase price.
veliku energiju usmerenu na resavanje nasih problema kanalisemo za sada veoma dobro i uz dobronamerne savete svih ponaosob idemo ka odredjenom cilju:
da resimo problematiku vezanu za probleme koji nam se u drustvu isprecavaju. nadam se da cemo uskoro i videti i prve rezultate iako znam da je to dug proces ali i mi smo mladi i voljni da uspemo u tome. naravno i vasa podrska nam je neophodna i znam da je imamo.

za sada toliko, botno je da se nesto pomera kao i na primer licno moja odluka da krenem u proces. uz sve sto mi se bude desavalo nadam se da cemo uspeti za to vreme i da se nas status prizna u drustvu u kom zivimo i da vise ne budemo krajputasi koje svi ostali koji sami sebe nazivaju "normalnima", pokusavaju i do sada su na zalost uspevali u tome, da se oglusuju o nase postojanje, a nas uopste nije malo.

mail to: transgayten@gmail.com

javite se znam da vas ima mnogo vise, potrebno je da ucinimo nesto za nas.
Вечерас је одржан и 11. састанак (мало по мало и стигосмо до 11.) групе и на самом почетку састанка смо мало расправили о правним питањима која би требала да се регулишу а у већем делу састанка смо разговарали о односу родитеља са нама пре, за време и после процеса трансформације а већини је то баш болна тачка. Мислим да нам је ово 3. или 4. састанак на коме баш о томе причамо или макар помињемо а односи родитеља према овој "проблематици" је јако различита, од потпуног разумевања до потпуног неразумевања. И ја се надам да ћу у следећем извештају моћи са сигурношћу да најавим или потврдим проширење наше групе за још једног или два члана.
Korisnikov avatar
By marvuk
Originally posted by dennyboy
tacno, a ja se tupson preracunao i rekao da je cetiri meseca proslo a proslo je tacno tri na jucerasnji dan. oprosticete mi jer uz sve sto mi se dogadja zaista mi racun nije najbitniji. pozz svima:hiphip:
ниси ти тупсон него наш друг, другарчина. уосталом, биће ,даће Бог, и 4 месеца и 4 године и још много много више.
и ајде више да оставимо тај дуван :cigareta: и да се бацимо на :teg2:
можда ће ови остали омладинци да се угледају на нас и да пођу нашим стопама
Добар део састанка смо више причали о приватним стварчицама а и о звиждуцима у СЦ везано за "Рекламождере", коментарисали а и наш другар Дени нас је известио о текућим стварима што се тиче његовог процеса трансформације будући да је начинио још један корак напред. О томе више у његовој теми о процесу трансформације. Негде на половини састанка почели смо тему о друштву тј. о нашем детињству, основној и средњој школи, каква смо тада искуства имали. О томе настављамо и на следећем састанку, будући да је тема широка. I need a hug :D
By dennyboy
[I need a hug :D
[/quote]
eve ti zagrljaj drugar, pa sto nisi rekao uzivo na sastanku, jel znas ti za onu staru narodnu poslovicu:
ko najglasnije vice - dobije rec!
tako, na sledecem sastanku ces da priiiiiiiiiiicas li pricas, ako treba na sledecih hiljadu sastanaka, samo ti ces imati rec. stalno cu te prozivati.
samo nek si ti meni odlucio da propricas!
:kolo: :klap: :hail: :bouncy: :fige: :mazi: :mazi: :grouphug: :redaljka: :grouphug: :hail2: :shake:
By pontifex_maximus
imash hug i od nas, a definitivno cesh da prichash samo ti na sledecem sastanku...
puno te vole i ljube A+M
:grouphug:
Korisnikov avatar
By Paki
Originally posted by marvuk
Добар део састанка смо више причали о приватним стварчицама а и о звиждуцима у СЦ везано за "Рекламождере"
Tek sad videh ovo... Izvini, možda ispadam iz teme, ali me interesuje zbog čega je bilo zvižduka (?) ... :puzzle:
Синоћ је одржан 13. састанак на коме смо наставили тему са прошлог састанка везано за наше детињство и како се остатак друштва односило и како се односи према нама. Тема је толико широка да ће се наставити и на следећем састанку који ће се због Нове године одржати тек за две недеље. Дени нас је иначе обавестио даље о још једном свом кораку. И то ћете наћи у његовој рубрици :kafa:
By dennyboy
na zalost deni bas nije tako revnosan kao mladi marvuk ali tu sam ja i citam redovno koliko je zainteresovanih, toliko i ja informacija o svom procesu dajem.
svakoga dana mi se nesto novo desava ali bas zato i nemam vremena da se svakoga dana i ovde javim i pojavim. pozz za sve clanove nase grupe, i poseban pozz za sve one koji to jos nisu a trebalo bi da jesu. naravno veeeeeeeeeeeeeeeliki pozdrav sa sve ostale koji su uz nas i podrzavaju nas u svakom pogledu iako licno niti imaju problem kao mi niti su licno zainteresovani, ali su i dalje uz nas. svima unapred sve najbolje u Novoj godini pa se citamo sledeceg leta sto bi rekli prijatelji iz bivse nase republike.
bye!
На почетку, извињавам се што нисмо баш ажурни у достављању извештаја али од почетка године је некако све у некој журби тако да није било извештаја са претходна три састанка. Обично то ја и пишем, али и сам нисам присуствовао на два састанка због обавеза.
Елем, данас тј. синоћ смо одржали састанак на коме нас је координатор групе обавестио да имамо и новог члана групе напокон, девојку (MTF). Постоје назнаке да ћемо добити још чланова који су се јављали, и још само да се ускладе термини. Ми нисмо, на жалост, у могућности да бирамо пуно око термина, будући да користимо просторије "Gаyten"-a, будући да и сама организација има бројне активности подршке LGBT популацији. Ја сам између осталог изнео новости које су ми се догодиле задњих пар недеља али и да је 2. март важан по томе што сам ја наставио своју причу од пре 7 година и отишао јуче на састанак са психијатром - сексологом који ми је прописао дијагнозу и пре тих 7 година. Упућен сам даље код мог другог психијатра, са којом сам пре тих 7 година и почео целу причу, као и код ендокринолога пошто ми је дијагноза потврђена. То ће се све дешавати наредних недеља па ћу и о томе обавештавати, с обзиром да има још људи који пролазе кроз исто и који желе да буду информисани.
У наставку састанка смо причали о ињекцијама којима се тестостерон "узима" и саветима да се место где се ињекција даје треба масирати, да се не би дозволило стварање тзв. чепића. Ињекције се у принципу прописују на 21 дан код свих пацијената, а касније се то време скраћује или продужава што зависи од организма. Када ће наступити прве промене и у чему ће се оне изражавати, такође зависи од организма. Говорили смо и о длакама које се појављују, што зависи и од организма и од гена. Када се примете прве длаке, и овде мислим на браду, након отприлике 3 месеца требало би да се обрије онај део где се жели да се длаке развијају, односно брада или бркови или и једно и друго. Притом, има људи који имају јаке длаке које није лако обријати, нарочито ако је кожа у том пределу сува. Зато би требало макар лице добро наквасити водом или пену користити тако да стоји мало дуже на лицу како би се длаке омекшале и бријање било лакше. Менструални циклус престаје отприлике после друге или треће ињекције и управо тада када престаје, у оном периоду када се очекује, постоји благи бол у стомаку, или што би ми синоћ рекли, то су му последњи трзаји :spin:
Надам се да сам овај пут био конструктиван :)
Korisnikov avatar
By Andre87
Originally posted by marvuk
... и да је 2. март важан по томе што сам ја наставио своју причу од пре 7 година и отишао јуче на састанак са психијатром - сексологом који ми је прописао дијагнозу и пре тих 7 година. Упућен сам даље код мог другог психијатра, са којом сам пре тих 7 година и почео целу причу, као и код ендокринолога пошто ми је дијагноза потврђена...

Chestitam druze! :dancing:
I ja nestrpljivo cekam pregled kod endokrinologa(kraj marta) :yay:
By dennyboy
e, pa evo mene malko, posle duzeg vremena
upravo smo zavrsili jos jedan sastanak na kome smo se informisali o jos nekolicini novih clanova (clanica), koji ce nam se pridruziti u skorije vreme, nadamo se.

posle kraceg brifinga i upisivanja neopravdanih onima koji su odsutni sa razlozima sumnjive prirode (morace to da nam se objasni i nadam se da ste poentirali inace opravdanje nikako nece biti uvazeno jer je trebalo da drzite banku na sastanku i ja sam ljut), popricali smo o aktuelnim temama sto za razmisljanje a sto za akcije raznorazne.
neko je podelio sa nama nove dlake na licu ( bilo je i prebrojavanja) koje su se pojacale posle, ukupno do danas, tri injekcije.
neko je podelio sa nama ideje o buducim akcijama koje ce se preduzimati a neko se svemu pomalko smejao i razgaljivao nam srca. bilo je ludo i nezaboravno na ovom do sada ja mislim 20. sastanku.
pozz svima i cujemo se i citamo uskoro

:pionir: :pionir:
Pa evo.. Prvi put pisem ovde jer sam tek sada otvorila
nalog..

Bila sam kod psihijatra-seksologa i nalaz je POZITIVAN.

Pa sam nastavila kod endokrinologa..
Zavrsavam danas sve analize, krvi, hormona..

I verovatno za koji dan krecem sa terapijom..

Kiss
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!