Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Samo da vam nesto tetka Andja doda..

Ja sam mislila da mogu da to sve kontrolisem i da budem
u kavezu do kraja svog zivota.. Jedino sto mi je bilo vazno
je da mi na grobu pise Andja... ali, avaj... otelo se kontroli
u jednom trenutku.. i sada znam da se to ne moze kontrolisati.

Nije stvar, da li smete, da li se plasite.. jednostavno u jednom
trenutku vas to toliko obuzme, da sve ostalo postane manje
vazno, i strah i blam.. sve stane, padnete u depresiju i ocaj..

Nemojte tek tada da trazize pomoc lekara.. trazite ranije..
i nemojte da se zanosite kao ja da mozete sa tim da zivite..

NE MOZETE....

SA TIM SE NE ZIVI - SA TIM STE BILJKA

www.transserbia.org
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Andjo, ti si bre super....
Samo napred, i bas te briga, kidaj lance i izgazi taj kavez nozicama, i bices srecna konacno, a sve je ostalo manje vazno.Ako te svi oko tebe podrzavaju, mislim oni koji su bitni za tebe, za ostale te boli guza.
Kiss

:hug:
Korisnikov avatar
By Luba
Originally posted by andjelat
Samo da vam nesto tetka Andja doda..

Ja sam mislila da mogu da to sve kontrolisem i da budem
u kavezu do kraja svog zivota.. Jedino sto mi je bilo vazno
je da mi na grobu pise Andja... ali, avaj... otelo se kontroli
u jednom trenutku.. i sada znam da se to ne moze kontrolisati.

Nije stvar, da li smete, da li se plasite.. jednostavno u jednom
trenutku vas to toliko obuzme, da sve ostalo postane manje
vazno, i strah i blam.. sve stane, padnete u depresiju i ocaj..

Nemojte tek tada da trazize pomoc lekara.. trazite ranije..
i nemojte da se zanosite kao ja da mozete sa tim da zivite..

NE MOZETE....

SA TIM SE NE ZIVI - SA TIM STE BILJKA

www.transserbia.org
U pravu si sasvim, ali ja sam ipak uspela (ne znam kako) da prozivim zivot kontrolisuci se. Rezultat okolnosti i moje samodiscipline, zelje da za svoju porodicu ucinim najvise sto mogu, a ja u drugi plan.
I drustvene okolnosti su bile znatno losije nego danas. Cak i danas mislim da je bolje otici u inostranstvo, ali transformaciju obaviti ovde. Da imam ponovo sansu ne bih oklevala jedan sekund!
Jos uvek sam bez racunara i tri nedelje nisam na forumu, pa tako- od mene do sledece prilike.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Oh.. Luba..

Te tvoje misli me uvek poremete! To jeste divno
prema tvojoj porodici, ali ako ti nisi srecna, nisu ni oni...

Da li to znaci da sam ja mogla isto da uradim?

Znam da sam u poslednji cas otisla kod psihijatra,
jer bi nastradala... sigurno...
Mnogo je to jako kod mene..

pogledaj
www.transserbia.org

Kiss
Korisnikov avatar
By Luba
Originally posted by andjelat
Oh.. Luba..

Te tvoje misli me uvek poremete! To jeste divno
prema tvojoj porodici, ali ako ti nisi srecna, nisu ni oni...

Da li to znaci da sam ja mogla isto da uradim?

Znam da sam u poslednji cas otisla kod psihijatra,
jer bi nastradala... sigurno...
Mnogo je to jako kod mene..

pogledaj
www.transserbia.org

Kiss
Moguce je, ali bas na osnovu mog iskustva nemoj imati dileme. Budi ono sto osecas da jesi. Kada sam shvatila sta sam bila je negde 1954. god i bilo je mozda samo par slucajeva u svetu. Posle, u Francuskoj, Koksinela...
Shvati da sam MORALA da ostanem u svom morfu; takoreci kao da sam bila prisiljena. Pomoglo mi je da odigram M rolu do kraja to sto sam kao dete bila clan decjeg pozorista Bosko Buha, i igrala vrlo razlicite uloge, cak i patuljaka ili majmuna (i tu moras biti uverljiv).
Korisnikov avatar
By Orlando the Lady
Originally posted by Andre87
Prevoz

Zene uglavnom sede prekrstenih ili skupljenih nogu,sa rukama ka unutra,muskarci sede razmaknutih nogu sa rukama ka spolja.

Glas
Zene cesto podizu ton na kraju recenice dok muskarci govore u monotonu.
Ne razumem, cemu ovi saveti i kom pravom muskarcu odnosno kojoj pravoj zeni (govorim van telesnog konotativa!) su oni potrebni?!
Korisnikov avatar
By Momo
Originally posted by the1whowished
Prevoz

Zene uglavnom sede prekrstenih ili skupljenih nogu,sa rukama ka unutra,muskarci sede razmaknutih nogu sa rukama ka spolja.

Glas
Ne razumem, cemu ovi saveti i kom pravom muskarcu odnosno kojoj pravoj zeni (govorim van telesnog konotativa!) su oni potrebni?!

Ima slicnih uputstava na gomili trans sajtova... meni licno lice na prirucnike tipa: kako postati heteronormativan/na u pet koraka...
Korisnikov avatar
By Andre87
Originally posted by the1whowished
Prevoz

Glas
Kad sazris,kaz' ce ti se samo ;)

Salim se...
Kao sto si mogla da primetis ja ne sledim savete,jer bih time porekao sebe (sa svim "muskim" i "zenskim" osobinama-drustveno pripisano)..i nije mi bitno da li cu rukom da odmahnem na jedan ili drugi nacin,da li cu da se kikocem ili nasmesim krajickom usana itd...
Opet pojedinim transevima prilagodjavanje i stapanje sa okolinom znaci..Mozda zbog ustede energije.Zele da se postede sumnjicavih pogleda,pitanja,ismevanja sebe i partnerke...
Vidjao sam trans devojke koje sa 30 godina nose Bratz(poput Barbie) tasnice..Zasto?Zato sto nisu mogle da imaju pubertet kad i ostale devojcice..i ja to razumem iako ce nekima izgledati cudno.Isto tako trans momci zeljni dokazivanja svoje "muskosti" bilo preko macho "repetitivnih akcija zavodjenja",ubacivanja poneke psovke, gusenja svakog pokusaja ispoljavanja emocija(i straha da ce biti odbaceni od "ortaka").To je kompenzacija za fizicke nedostatke.Ako ce nekog prilagodjavanje uciniti srecnim,neka praktikuje.
Korisnikov avatar
By Andre87
I da dodam..kad covek *sazri* i postigne unutrasnji mir niko ne moze da ga povredi.Mora da postoji odredjena mentalna struktura da bi uvrede imale efekta.Tako da trans osoba ne bi trebalo da trazi potvrdu od drugih za svoj identitet.Ona zna sta je,i nema potrebe da to nekome stalno dokazuje.
Toliko od mene..i izvinjavam se sto cesce ne navracam na forum
Korisnikov avatar
By GoxY_BG

Pozdrav! Zovem se Andre i FTM TG sam.
Od malena zamisljam sebe kao decaka. Do puberteta nekako sam izdrzavao a i priroda je bila ipak velikodusna(bradica i postedela me oblina).Kad prodjem ulicom ljudi misle da sam decak. Desavalo mi se i da mi cure prilaze ali cim otvorim usta-prokleti zenski glas uprska sve!
Dvojni um je tihi ubica... samo zelim da me i drugi prihvate kao najobicnijeg momka...
Vec mesecima pokusavam da nadjem trans grupe u Srbiji. Visim po stranim tg forumima, ciji su me clanovi detaljno informisali o proceduri promene pola. Help people! Kako se snaci ovde-u Srbiji?
TG sajtovi
http://www.susans.org imaju super recnik-wiki i forum
http://www.tgguide.com/
http://www.transe-generation.com/archiv ... ic&RefID=6 tg stripovi
http://www.sundancechannel.com/transgeneration/ tg film
Pozdrav !

To sa glasom moze da se resi :)Ako te zanima kako posalji mi pm pa cemo resiti problem :)Imas i moj mail ovde...
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!