Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Forum za pripadnike manje vidljivih delova populacije.
Transrodno, Interseksualno, Aseksualno, Queer, ...

Moderatori: Hys., Moderators

Korisnikov avatar
By Andre87
Originally posted by venom
Zvirni na ovaj sajt

http://www.ftmguide.org/tandhealth.html
Sto se tice testosteron depo-a*Sta se Andreju trenutno mota po glavi*
Izgleda se moze uneti i preko sluzokoze koja ga brzo upija(znam da postoje testosteronski preparati u vidu tablete koja se drzi u ustima,prisloni na desne,sluzokoza ga upije)....i jos uvek ne znam da li je to bio razlog moje euforije prosle nedelje..ahh..nije bitno...zaboravi drugar...cekam pregled.
Korisnikov avatar
By venom
Nastavicemo chat sutra :) Ne znam vise sta tipkam.
Verujem da je moguca apsorpcija,ali su rizici veliki.Testosteron depo ostecuje jetru(ukoliko ga drzis u ustima,izvesnu kolicinu ces i progutati) i jos pri prvom prolasku jetra ce ga deaktivirati, tako da su efekti slabi a jetra se opterecuje. Dakle,zaboravi.
:fige: za pregled

:zev2: Prijatni snovi
Korisnikov avatar
By Andre87
Vazi..Jos samo nedelju dana da izdrzim... :cookie:

Laka noc i tebi..mene opet uhvatila nesanica.
Korisnikov avatar
By Andre87
Dugo me nije bilo na forumu…sve pozdravljam :)
(da istipkam i ovde..mozda bude korisno)
O testosteronu
Vise od 50% ukupnog testosterona(kod oba pola) je vezano za shbg(sex hormone binding globulin kao I albumin).Samo slobodni,tj. testosteron koji nije vezan za protein je aktivan…moze uci u celiju I vezati se za receptor.
Zbog toga neki muskarci mogu *imati simptome deficijencije testosterona* iako im je nivo *ukupnog testosterona normalan*..oni imaju visok nivo shbg I time **malo slobodnog testosterona**
Takodje, uzrok *hirsutisma(maljavosti)* kod osoba zenskog pola moze biti usled *povisenog slobodnog(ne uvek ukupnog) testosterona*,tj. niskog nivoa shbg….PCOS(sindrom policisticnih jajnika) dovodi do povecanja kako ukupnog tako I slobodnog testosterona…postoje naznake za autosomno dominantno nasledjivanje..dok pojedini muski clanovi ispoljavaju ranu celavost.
Ostale informacije u temama: "hormonska terapija" i "mini recnik"

Primecujem da su ostali FTM-ovi zapustili forum :durenje: ...ali zato pohvala MTF devojkama :)

Andrej
Korisnikov avatar
By Zoe
Zbilja, gde odose svi ti momci?

Bas sam se pitala........
Korisnikov avatar
By deran
Ja se izvinjavam što ovako upadam i pravim off topic,ali hoću da pozdravim jednu moju prijateljicu sa nekog drugog foruma :kiss: Već će se prepoznati...

Naravno,i svima ostalima sve najj... :B

Vaš Deran
Korisnikov avatar
By Gaia
Originally posted by deran
Ja se izvinjavam što ovako upadam i pravim off topic,ali hoću da pozdravim jednu moju prijateljicu sa nekog drugog foruma :kiss: Već će se prepoznati...

Naravno,i svima ostalima sve najj... :B

Vaš Deran
Deran, :bye:
Korisnikov avatar
By Andre87
Za bazen ne mogu pomoci,i sam sam prokljucao na ovoj vrucini..eventualno ko zeli moze da proba surfersko odelo preko steznika ili da se kupa u majici pod izgovorom da ima osetljivu kozu.
Ako neki pre-HRT FTM zeli da eksperimentise sa laznom bradom i brkovima,mada ne preporucujemo(treba pamtiti ko vas je video sa a ko bez...) tehnika sa cekinjama iz cetkice za zube i maskarom+potreban puder.(Nisam imao potrebu da probam..tako da se oslanjam na iskustvo ovog momka)
Verovatno mozete i kod vlasuljara kupiti gotovu bradu...

FTM Passing Tips - Stubble Technique
Fake stubble/facial hair is not recommended, but if you insist on using it, a reader sent in the following technique for creating stubble:

"I discovered this in the search for stubble techniques, for those who want stubble, and thought you'd be interested in posting it on your page."
"(Time consuming unless you can find a better application method)"
"You can do two days of stubble or a few housr stubble. For both you will need mascara and something with a few bristles. I reccomend pulling a bristle bundle out of a cheap toothbrush, don't use the wand that comes with the mascara. For the few hour stubble you will need a compact."
"Unless you have pure black hair, I don't recommend pure black mascara alone. You might want to use black/brown, or a mixture of black black/brown either separately or mixed together depending on your preference.(They make a soft black but I haven't tried it)"
"Note: If you have an abundance of facial hair already, you might not want to shave it just yet."
"Apply mascara to the bristles (I usually do the darker one first)"
"Blot gentley on toilet paper if needed."
"Now this is the part that takes skill. Carefully poke on face. Refuel bristles when needed. Wipe the old mascara off the bristles if it starts getting to clumpy, and before using another color, if you want two distinct tones. If you If you have enough facial hair and can get the right angle (for me a bit of a slanted brushing motion) you just might be able to get some of it dark enough to pretty damn close to the real thing. Even if you can only do it in a few places, it will throw off any doubts someone might have. If you end up looking like a butch woman with a hormone problem, shave it off before you reapply."
"If you are doing two tones, you have to decide which you want more of. Go with the one which best matches your hair color. Don't forget to get under the chin!"
"Since this is time consuming, you may opt for the growing a goatee look."
"I give this an upclose (really up close) authentic look rating of 8 in bright light and 9 at dusk, and 10 in a nightclunb."
"Few hour stubble."
"This is actually a bit more difficult to master. You'll want to use a fairly dark color probably, as you're trying to go for the under the skin darkness look. Follow the directions above, only gently blot your face afterwards. Deffinatly shave any facial hair first. Next apply the face powder. I don't just blot it on, smear it around a little. It's okay if it wipes off excess mascara. You'll want to brush a lot of the excess powder off too. Be careful to maintain some degree of speckledness, otherwise you'll look like you have grease on your face."

Originally posted by Andre87
Nekoliko korisnih tipki za prolazenje female to male(iz licnog iskustva i po preporuci ostalih ftm-ova):

Shishanje
Kratko samo pozadi i sa strane. Gore ostavite nesto duzu kosu,u cilju vizuelnog izduzivanja lobanje.Zulufe uklonite.

Telo
Iako jos niste na T-u ,bildovanjem telo pocinje da dobija muski oblik.

Grudi
1. Podvezivanje zavojima(izuzetno neudobno..preporucujem samo za krace vremenske intervale) Kupite sirok zavoj, grudi razmaknete i podvezete.
2. Usloznjavanje majica(meni najgotivniji metod.. ali jao nama leti:( )
Uz telo uska majica. Preko nje nesto sira..i tako 2-3 po potrebi.
Postoji i metod sa najlon carapama.Izrezati ulozak najlon carapa koji se nalazi izmedju nogu(za vrat) i iseci nogavice(za ruke).

Kukovi
Pantalone nosite spustene. Time izduzujete trup i kamuflirate kukove. Preporucujem crni kozni kais kao muski detalj.

Prevoz

Zene uglavnom sede prekrstenih ili skupljenih nogu,sa rukama ka unutra,muskarci sede razmaknutih nogu sa rukama ka spolja.

Glas
Zene cesto podizu ton na kraju recenice dok muskarci govore u monotonu.

WC

Ako ste sigurni ko ste, da vi ste musko, lezerno udjite u muski WC. Niko vas nista nece pitati. Ako vas brine visina,mala ramena,siroki kukovi,uvecane grudi..pa neki genetski muskarci imaju takve probleme.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Protekla tri dana je u organizaciji QueerBeograd odrzan
festival i jedna od glavnih tema je bila trans i oko trans
problematike.

U subotu je odrzana panel rasprava o tome kako je to biti
transeksualna osoba i kako se zivi sa tim, koji su problemi
i tako dalje.

Ucestvovale su dve trans osobe iz inostranstva i jedna
iz Srbije ( :tumble: )..

Cini mi se da je za prvi put i za prvo ovakvo desavanje bilo
dobro i da je dobro proslo...

Nadam se da su posetioci uspeli da saznaju vise informacija
o svemu tome i da bar malo upotpune svoje poimanje
osoba sa HBSom
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Ehhhhhhhh....
Nisam znala da je festival bio, mogla sam da navratim...
Eto, slabo se ja krecem po tim skupovima i slabo se interesujem iako bih zelela sto pre da sto vise naucim o svemu ovome...Jer nisam jos nista preduzela oko promena, a zelim...........
KISSSSSSSS SVIMA VAMA :beba: :andjelak: :tetka:

Andjela
Korisnikov avatar
By Zvonce87
PUNO PUNO PUNO PUNO POZDRAVA ZA MOG DRUGARA ANDREJA, MNOGO GA LJUBIM I VIDIMO SE STO PRE!

Tvoja drugarica Andjela :kiss: :andjelak:
Korisnikov avatar
By venom
A sta kazete da otvorimo klub trans'87. :alien: ?(Zvonce87,Miki87,Andre87, :ogledalce: ...)

BTW Andrej je bolestan,kaslje kao magarac.
:temperatura:
Korisnikov avatar
By Andre87
@Zvonce87

Hej drugarice :) Zakacio sam grip,iskasljao bih sopstvena pluca ali nadam se da cu brzo ozdraviti pa da se gledamo. Javi kad budes u Bg-u.Poz za tebe i the1whowished.

@venom
Sto se mene tice ok...ali nisam siguran da bi zazivelo...Slozices se da je nedovoljna posecenost foruma.
By Tresh-grl
Nemam nista protiv trans ljudi ali zato kad sam isla u flojd i kad su me spopadale neke debele slonice za koje sam prvo mislila da su ruzne lezbe pa onda skapirala da su operisani transvestiti koji izgledaju ko prostitutke malo zazirem od njih u smislu da jednostavno izbegavam takve osobe.
Odvratno.
Ne mislim to za sve naravno.
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
- Potrebno je mnogo truda (citaj para) da se neko
ko menja pol dovede skroz u red da izgleda kako
treba, a svi ti ljudi uglavnom jedva skupe za operaciju..

To su jako teske stvari.. Ne bezim od toga da ima tu
razlicitih karaktera, to je privatno... ali ima i jako puno
dobrih ljudi, koje nikada neces ni sresti...
Korisnikov avatar
By Lunja
Ako bude neka tribina, predavanja i sl u BGu, vezano za trans teme, ja bih dosao da slusam. Samo mi treba vas info KADA, GDE...

:zastava:
Korisnikov avatar
By venom
La 11ème Existrans parisienne. Manif des Trans et Intersexes: “nous ne sommes pas des malades mentaux!”

http://www.latelelibre.fr/index.php/200 ... arisienne/

“MI NISMO MENTALNO OBOLELI!“
Protest trans i interseks osoba u Parizu.Zahtevano je da se skine transseksualnost sa liste mentalnih oboljenja kao sto je ucinjeno kod homoseksualnosti i da socijalno osiguranje pokriva medicinske troskove promene pola. U protestu je ucestvovalo 400 osoba.

:zastava: :france:
By vini
Ja sam transs-osoba ili ti transvestit i mogu reci da je jako tesko opstati u serbiji kao takva licnost....Kao i mnogi drugi osecam da je diskriminacija u prvom planu ne samo od strejt ljudi vec i od samih nas u smislu da nam sloga nije jaca strana .....da i nisam to sto jesam verovatno bih se trudila da pomognem tim ljudima ,jer sam covek bez obzira koje opredeljenje imam.....volela bih biti deo toga da se nesto uradi u smislu da bude bolje svima ...puno pozdrava od Goce!!!!!!!!!!!
Korisnikov avatar
By Sutekh
ti si koliko sam ja razumeo cross-dresser, a ovde se pricha o transexualnim grupama? ili ne?

:zbunjen:
Korisnikov avatar
By KosmickaCestica
Vini.. bez obzira sta osecas i kako se osecas,
i naravno da je tesko biti drugaciji po bilo kojoj
osnovi u sredini kakva je nasa...

Rekla sam to sto puta. Drustvo se otudjilo od prirode,
a mi svi smo deo prirode, postojimo od kad postoji i
covecanstvo.. i cudo je da za sve ove hiljade godina
nisu nista naucili.. vec su postali jos gluplji.

Ja sam sebe dugo ubedjivala da sam transvest...
ali se onda sve okrenulo.. i postalo jos jace..

Cuvaj se.. To nisu stvari za igranje, kao sto sam ja mislila.
Znam da uzivas u svemu tome.. i ja sam uzivala,
a sada kada sam u tranziciji, kada mi se promenilo telo,
se jako plasim svega.. i pokusavam da pritisnem,
kazem sebi da nisam trans... ali ne vredi..

Sve prepreke, mehanizmi zastite.. su cao..

To sam sto jesam..
Korisnikov avatar
By Sutekh
andjela,
jel je odgovor na ono moje pitanje ovo:
Ja sam sebe dugo ubedjivala da sam transvest...
ali se onda sve okrenulo.. i postalo jos jace..
Pitam poshto me zanima.. CD posmatram kao vrstu fetisha, pa sam zato zbunjen :)
By vini
hvala ti Andjelat na razumevanju....A sto se tice Sutekh cudno mi je da si zbunjen ,ali u pravu si cross-dresser jeste fetish ,ali sam ja transvestit decko koji voli da se oblaci i oseca kao zena ,a stim ide sve ostalo....sto nemam hrabrosti da idem dalje i da se podvrgnem hormonskoj terapiji to je sasvim druga stvar i to je samo moja stvar....a pod Transgender je mnogo toga obuhvaceno i cd /tv/ ts....Nisam na ovim stranicama da bih ja sada objasnjavala ko sam i sta sam nego koliko mogu da doprinesem ovoj organizaciji i da pomognem slicnima sebi ,jer mnogi su u zabludi i zarobljeni u sebe...Podrska i razumevanje je glavna stavka,bol nema lice,zato svaka cast Adjelat ,prava si osoba ,razumesh dusu,a ne samo spoljasnost....Ja sam slobodna osoba znam da sam to sto jesam a to je zapravo i bitno ,upoznati sebe i razumeti sebe ,to je sloboda .....Kako cu razumeti druge ako ne razumem sebe....Andjelat kako mogu doprineti vasoj organizaciji i da li je moguce da se uclanim kako to vec ide....?Hvala !
Korisnikov avatar
By Sutekh
Ok,
Bio sam zbunjen iz razloga shto sam vishe prichao sa osobama koje se identifikuju kao transexualci, nego cd/tv. Sa onih nekoliko cd/tv sa kojima sam prichao, za njih se ispostavilo da su "vikend" cd/tv. Nikad nisu spomenuli da se osecjaju kao zhene iznutra, vecj eto, tako, vole povremeno da se preobuku.. zbog toga sam i postavio ono pitanje :)

podrshka za tebe u svakom sluchaju :)
Korisnikov avatar
By Andre87
(vec sam negde pisao,ali da razjasnimo i ovde)
Koliko znam kod tv osoba rod i pol se poklapaju.Njih moze seksualno uzbudjivati nosenje odece suprotnog roda ili cak povremeno uzivljavanje u ulogu suprotnog roda...ALI..cak iako osoba nije hormonskim i/ili hirurskim putem prilagodila pol rodu(zbog zdravstvenih/finansijskih..problema ili smatra da joj to nije neophodno)ona je transseksualna, ne tv. Kod transseksualnih osoba pakovanje nije odraz sadrzaja tj bioloska osnova(pol) i psiha(rod)se ne poklapaju. Meni se cini da je vini pre-op i pre-HRT MTF transseksualna osoba .
Korisnikov avatar
By Sutekh
Razjashnjeno u potpunosti, hvala Andrej :)
Korisnikov avatar
By Zvonce87
Andrej, car si!
Jbg, ja bar znam kako je to, jer sam zarobljena u ovom kavezu, i bicu tu jos neko vreme, ne znam do kada, a srce me boli sto sada ne mogu da iskocim i vrisnem da sam ja Andjela, zena, zrela i svesna sebe u potpunosti, a ne...pa ono sto oni misle da jesam....Samo se nadam da postoji trenutak, negde tamo u mojoj buducnosti, kada cu konacno biti ono sto jesam....Nadam se....Molim se....
Kiss svima....
:placko: :placko:
By vini
Hvala ti Sutekh i tebi zelim sve naj naravno....Razlog mog javljanja i jeste bio da saznam sta ,kako ,ko itd....?Tako da se zahvaljujem i Andreju na obrazlozenju...Sto je rekla Zvonce jos sam u svom kavezu a dokle cu biti ...?Samo da konacno budem ono sto jesam.....Recimo da sam u istom stanju ,moj kavez,moja tuga ,zelja ,sve se potislo u samom cekanju...Puno pozdrava i iskrenih reci podrske :drama: :saint2:Vec sam svoja samo jos da spojim i dusu i telo ,mnogo razmisljam o tome i nadam se da cu uskoro doneti odgovarajucu odluku ma kakva bila ....Pozzzzz svima !!!!!!!!!
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!