Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Dušan Maljković
Originally posted by tramp
ne znam ime dotične, ali je napisala knjigu o teškom položaju crnaca na Jugu, citirana je u Senatu kao ključni prilog za otpočinjanje građanskog rata i svih naknadnih poseldica;
mislim da se radi o Uncle Tom's Cabin od Harriet Beecher Stowe, Lincoln je navodno rekao Harriet da je ona "mala zena koja je zapocela ovaj veliki rat" ali ... pripisivati uzrok tom ratu toj knjizi je prilicna redukcija socio-politicke situacije u tadasnjoj Americi, knjiga je takodje inspirisala mnogobrojne kasnije verzije koje su propagirale rasizam

a umetnost je ... vrsta meduljudske komunikacije :D
Naravno da ne mislim da je knjiga izazvala rat, ali i reči Linocolnove dovoljno govore u prilog njenom uticaju. U svakom slučaju, to ostaje dobar primer uticaja umetnosti na društveni poredak, koji nije, kao ni bilo kog drugog faktora, apsolutan i jedan jedini. Što opet ne znači da ga treba zanemarivati, kako to Ulixandra olako prenebregava.
Korisnikov avatar
By Sunce
Umetnost je odstupanje od pravila...
Korisnikov avatar
By HARP
Umetnost je kao i filozofija, još uvek neistražena površina, tako da ne može da se definiše u potpunosti...
Korisnikov avatar
By Adenim
Originally posted by FireGox
Umetnost je kao i filozofija, još uvek neistražena površina, tako da ne može da se definiše u potpunosti...
To nije tacno!
Korisnikov avatar
By Heavy Metal Lover
umetnost je prikaz zivota ili njegove suprotnosti iz drugacijeg ugla posmatranja od nasheg, a smisao pomenutog je stvar trenutka u kome neko delo nazivamo umetnickim. does this make sence????????
Korisnikov avatar
By djo
Originally posted by colonia_boy
umetnost je prikaz zivota ili njegove suprotnosti iz drugacijeg ugla posmatranja od nasheg, a smisao pomenutog je stvar trenutka u kome neko delo nazivamo umetnickim. does this make sence????????
jeste, vrlo, ali samo ako 'prikaz' i 'život' shvatiš jako široko, pa i kritički :)
Korisnikov avatar
By Dzelajza Rouz
Ne zelim da ostarim i umrem nabrajajuci sva znacenja umetnosti, pa cu svesti post na jedan od mojih najcescih dozivljaja iste.

Umetnost je, izmedju ostalog, suocavanje kroz eskapizam. (koliko god paradoksalno zvucalo) :)
By Çâðê_DUP
Originally posted by Dzelajza Rouz
Ne zelim da ostarim i umrem nabrajajuci sva znacenja umetnosti, pa cu svesti post na jedan od mojih najcescih dozivljaja iste.

Umetnost je, izmedju ostalog, suocavanje kroz eskapizam. (koliko god paradoksalno zvucalo) :)
mrzelo me da otkucam ... bravissimo! :up:
Korisnikov avatar
By djo
Originally posted by QueerQue

nisam siguran da razumem bas najbolje :)
jel to znaci da se konzumiranjem ogromne kolicine eskapisticke umetnosti dolazi do nekog prosvetljenja, kao u zenu, bez logike? ili sta...?
Korisnikov avatar
By Dzelajza Rouz
Nisam eskapizam navela kao atribut umetnosti, koji bi od nje nacinio neku podvrstu, vec umetnost smatram svojevrsnim eskapizmom (sto uopste ne mora da isljuci logiku).

A pritom se moj dozivljaj odnosi na stvaralacki aspekt, ne na konzumaciju. :)
Korisnikov avatar
By djo
ehhhhe..... hihi eskapizam u stvaralastvu možbiti opasan :lukavi: :saint:
Korisnikov avatar
By Dzelajza Rouz
Ali, pazi, moje shvatanje eskapizma ne podrazumeva potpuno otcepljenje duha i cula od ovozemaljskih drazi. Naprotiv, mislim da je eskapizam stvaranje paralelnog sveta koji se temelji na onim najboljim stvarima koje mozes doneti iz real world-a...koji pritom, dakle, ne napustas sasvim. :)
Korisnikov avatar
By djo
ma, za mene je pitanje eskapizma politicko, u tom smislu je eskapisticki pristup stvaralastvu opasan, jer ako stvaralac misli da je izvan politike, moze se desiti da bude gadno izmanipulisan :)
By Çâðê_DUP
Originally posted by bojandjo
Originally posted by QueerQue

nisam siguran da razumem bas najbolje :)
jel to znaci da se konzumiranjem ogromne kolicine eskapisticke umetnosti dolazi do nekog prosvetljenja, kao u zenu, bez logike? ili sta...?
Oh, pa naravno, jedan Flucht aus dem Alltag, nacin da se pocepas na dvoje, a bolju polovinu sacuvas povlacenjem u sebe, mozda kao morfinist pobegnes u san, duboko. Man je vise puta preplovljavao okean, da bi se na kraju uspokojio na svom carobnom bregu. :cvetduga:
Korisnikov avatar
By Dzelajza Rouz
Originally posted by bojandjo
ma, za mene je pitanje eskapizma politicko, u tom smislu je eskapisticki pristup stvaralastvu opasan, jer ako stvaralac misli da je izvan politike, moze se desiti da bude gadno izmanipulisan :)
E, sa ovim se slazem. :kralj:
Korisnikov avatar
By svejedno

Moram reci da je i meni ovo fenomenalna definicija.

Svaka cast.

Suocavanje kroz eskapizam.

Potiranje.

Dolazenje do sustine.

Bravo.
Korisnikov avatar
By svejedno
Ali, muzika?

Eskapizam?

Radost?

Tuga?

Sve?
Korisnikov avatar
By tajfun983
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=581627#p581627]2kune napisao:[/url]
Originally posted by springgay
treba mi definicija umetnosti.koji je smisao umetnosti?
Umjetnost je zanat koji proizvodi jako skup luksuz od vrlo jeftinih sirovina. :mario:
:odlican:

Svaki covjek zeli svom zivotu pridodati smisao, zeli ga opisati razumljivim mislima i rijecima, ne zeli da mu se desava stihijski. Kod umjetnika je ta potreba daleko izrazenija nego kod obicnog covjeka, tako da je i njegov opis i portret zivota daleko slozeniji. Tako nastaje umjetnicko djelo.
Korisnikov avatar
By ZlatnaPtica
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2798980#p2798980]tajfun983 napisao:[/url]
[url=https://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=581627#p581627]2kune napisao:[/url]
Originally posted by springgay
treba mi definicija umetnosti.koji je smisao umetnosti?
Umjetnost je zanat koji proizvodi jako skup luksuz od vrlo jeftinih sirovina. :mario:
:odlican:

Svaki covjek zeli svom zivotu pridodati smisao, zeli ga opisati razumljivim mislima i rijecima, ne zeli da mu se desava stihijski. Kod umjetnika je ta potreba daleko izrazenija nego kod obicnog covjeka, tako da je i njegov opis i portret zivota daleko slozeniji. Tako nastaje umjetnicko djelo.
:up: :up: :up:

i za Tajči i za 2kune
Korisnikov avatar
By tajfun983
Naknadno sam skapirao da nisam postovao ontopic (vidi cuda :waldorf: ). Smisao umjetnosti je sarolik: da ucini umjetniku zivot podnosljivijim, da uljepsa zid nekog stana, da napuni prazne police ili da oplemeni nekog konzumenta.
Korisnikov avatar
By antibiotic
Isto kao pitanje sta je smisao zivota. Verovatno pogresno.
Umetnost je potreba za istrazivanjem i osvajanjem prostora do kojih jos ni nauka nije dosla.
Teznja da postanemo vise nego sto jesmo, jedino metafizicko koje posedujemo.
Utaba staze ka buducnosti, cini nas vanvremenskim i nadljudskim bicima.
By alexandermagic
Ne mogu se vise suzdrzavat.

Imamo li na forumu ijednog pravog umjetnika/cu koji je uz to i visoko obrazovan/a da nesto napise (barem da je historicar umjetnosti) ?
Korisnikov avatar
By antibiotic
Zasto bi "pravi" umetnik trebao imati odgovore na ova pitanja?
Ni jedna definicija umetnosti do sada nije bila sasvim zadovoljavajuca, jer ne obuhvata citavu kompleksnost pojma.

Moja glavna okupacija u zivotu je umetnost, tako da cu ovo uzeti kao uvredu casti.
By alexandermagic
Zelim da se otvori tema o kirurgiji i ima da pisem i pisem, mada sam diplomirani inzenjer strojarstva. E tako.

Drugo, ne zanimaju me sva misljenja, relevantna da.

Trece, tebi se ne obracam tim postom niti znam cime se bavis, tako da me tvoj osjecaj licne uvrijedjenosti ne dotice.
By Sixto
Ne pristajem ni na sta manje od definicije smisla umetnosti izrecene by Vesna Vukelic Vendi. Samo njene oratorske vestine mogu da iznedre tako jednu bitnu definiciju smisla.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!