Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Književnost, film, TV, pozorišta, galerije...

Moderatori: Over the rainbow, Moderators

Korisnikov avatar
By Madonna
#1845334
napiši knjigu, izvedi koji performans u knezu, idi tuži nekoga, narod, zrtvuj koje jagnje, približi ''dobru'' muziku ljudima, uradi NEŠTO umesto što na forumu u svakoj temi kukaš.... :krstise:
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1845340
Originally posted by Null

napiši knjigu, izvedi koji performans u knezu, idi tuži nekoga, narod, zrtvuj koje jagnje, približi ''dobru'' muziku ljudima, uradi NEŠTO umesto što na forumu u svakoj temi kukaš.... :krstise:
Ja imam svoj bend. Mi sviramo ljudima i njima je lepo. I nama je lepo. Ko kaze da ja nista ne radim. Ja samo mogu jako malo da uradim na globalnom nivou...
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1845343
Originally posted by BellyButton

Lady Gaga. Bananarama. Britney Spears. Paris Hilton. N Sync. Tokio Hotel. David Guetta i kompletna "urbana" ekipa. Jelena Karleusa i Dunja Ilic...
Ovakvi bendovi i izvodjaci nastali su kao posledica lose shvacenog pojma "pomeranja granica" 80-ih godina... To su godine kada je muzika sirokim masama postala bliskija nego ikada i u jednom trenutku su svi pozeleli da se njome bave jer ce (s obzirom na njenu popularnost) tako biti najvise eksponirani (celebrity sindrom je ono sto je vec uveliko uzelo maha u tom periodu). Kako je doba velikih ratova proslo tako su ljudi osecali sve manju potrebu za fizickom i duhovnom slobodom (za to su hipici bili zaduzeni) a sve vecu za zabavom i novcem. Kao kec na deset je pala dotupnost uslova potrebnih za kreiranje kvlitetnih audio zapisa (jer je veliki deo gradske populacije vec posedovao PC). Kapitalisticki nastrojeno drustvo je veoma pogodno tlo za javno plasiranje antitalenta jer ljudi vise i nisu zainteresovani za ono sto je dobro i vredno vec za - proizvod... i njegovu komercijalnu vrednost... I tako muzika ode u kurac...
Al' ljudi su mahom na vizuelno koncentrisani pa ce ovu vrstu degradacije osetiti tek kad tehnologija omoguci svakome ko to pozeli da bude, recimo - arhitekta...
sa muzikom se desava ono sto se desavalo i ranijih godina i decenija, samo sada kic i sund zauzima veci procentualni udeo u tom ukupnom stvaralastvu iz vise razloga koji su vec navedeni, a nekako mi se cini da je najbitnija ta veca dostupnost proizvodnji i plasmanu muzike. isto se desava i u knjizevnosti. kurta i murta pise, kurta i murta objavljuje knjige. o slikarstvu i da ne pricamo. iako je slikarstvo manje propraceno od strane sire javnosti tu se uvek najbolje dalo videti sta se desava u umetnosti.

e sad ja tu primecujem bahato licemerje i neznanje, pausalne kvalifikacije itd. na primer, imas jednu pesmu, bend itd. sve dok je to kvalifikovano kao underground dotle po difoltu ima odredjenu vrednost. onog trenutka kada ista stvar dobije na masovnijem plasmanu, ti isti ljudi, koji su se do juce kleli, odricu se toga na keca. tome sam prisustvovao xyz puta.

drugo, ja ne znam gde su ljudi tokom svog osnovnog, srednjeg i fakultetskog obrazovanja procitali da je duznost umetnosti da vrsi produhovljavanje. to jeste jedan bitan i vazan nmomenat, ali je takav stav potpuna banalizacija same umetnosti. u svim vrstama umetnosti postoje stvari koje imaju svoju svrhu i one su razlicite. ne pise se muzika, niti se slikaju slike niti pisu romani da bi se uvek i samo vrsilo produhovljavanje, nadrgadnja duha kako god. slika moze biti naslikana i namenjena dekoraciji enterijera, moze biti istorijski dokument, moze biti odraz bunta umetnika, moze biti mnogo sto sta. stalno slusam kako ljudi govore za na primer konceptualnu umetnost kako je njima to sranje, kako to moze bilo ko, kako ovo kako ono i konstantno dovode na istu liniju sa recimo renesansnom umetnoscu. u muzici isto tako postoje izvodjaci, bendovi, pesme koje mogu biti za kafanski provod, mogu saopstavati nesto, izrazavati etc. pitanje je senzibiliteta ko ce koju vrstu muzike da slusa. znaci ne moze se na film avatar gledati iz iste perspektive kao na engleskog pacijenta.

sto se tice pomenutog hipi pokreta, njegova realizacija je idealizovana do te mere da se buducim narastajima opusteno moze objasniti kroz crtani film.

e sad kao sto su mnogi ovde rekli, evolucijom smo dosli do mas-produkcije. o tome su napisane brojne studije i knjige. to je neki prirodan-logican tok i ne mozemo sad praviti komisije koje ce izdavati licence ko moze da peva, ko da slika, ko da pise. iako bi ja najradije pomenutu gagu, karleusu, britni u mojoj drzavi osudio za krivicno delo kulturne kontaminacije kaznom spaljivanja u krematorijumu na zivo lol, niko nece da mi se potpise za kandidaturu. cim pogledaju program pobegnu.

ono sto je vazno je da se uvek borimo da imamo izbor, jer ce uvek biti ljudi koji ce stvarati kvalitet uprkos svemu. onog trenutka kad ne budemo imali izbor, tad treba da dizemo uzbunu. evo npr, kad smo vec kod muzike ja nemam izbor u koji gej klub da odem a da ne slusam debilsku muziku.
Korisnikov avatar
By BellyButton
#1845350
Originally posted by Sprinter


...e sad ja tu primecujem bahato licemerje i neznanje, pausalne kvalifikacije itd. na primer, imas jednu pesmu, bend itd. sve dok je to kvalifikovano kao underground dotle po difoltu ima odredjenu vrednost. onog trenutka kada ista stvar dobije na masovnijem plasmanu, ti isti ljudi, koji su se do juce kleli, odricu se toga na keca. tome sam prisustvovao xyz puta.
Imas tu pojavu kod, da tako kazem, intelektualne elite i svih koji se smatraju pripadnicima iste.
A sa druge strane imas potpuno suprotnu pojavu. U zelji za drustvenom afirmacijom (najcesce, ali ne i nuzno kod manje obrazovanih pripadnika gay populacije) svaki underground junk koji postane mainstream gayevi podrzavaju praveci analogiju sa situacijom da su i sami underground (kao pripadnici nepriznate manjine).
Originally posted by Sprinter

ono sto je vazno je da se uvek borimo da imamo izbor, jer ce uvek biti ljudi koji ce stvarati kvalitet uprkos svemu. onog trenutka kad ne budemo imali izbor, tad treba da dizemo uzbunu. evo npr, kad smo vec kod muzike ja nemam izbor u koji gej klub da odem a da ne slusam debilsku muziku.
Apsolutno se slazem... Ali - koliko izbora imaju ljudi u zabacenijim delovima Srbije, bez internet konekcije i sa antenom na krovu koja hvata Pink i RTS?
I to za gay klubove sto ti kazes je meni strasno frustrirajuce...
Korisnikov avatar
By 2kune
#1845355
pa eto... glazbi se događa isto ono što i slikarstvu jedno pedesetak godina ranije... :giggle:
By Hans
#1845357
Dunja Ilic.... :harmonika:

Niko vas ne tera da gledate muziku. Mozete i da je slusate. :hvala:
By ~ Le Saint X ~
#1845362
Ja nemam problem sa muzikom danas

ono sto ne slusam/ne volim
ne primecujem niti komentarisem


pre imam sa kriticarima muzike danas
By Hans
#1845375
Veliki broj ljudi danas ima problem sto zeli da bude neka vrsta mesije, da oni odrede STA je to dobro. Vratite se u Srednji vek, gospodo krstasi wannabe.
By Kragi
#1845389
Originally posted by Armand
Uretko vidim neku novu muzičku ideju, mnogo češće viđam nove pevaljke Gage i njoj slične koje pre snimanja prvog albuma imaju keš za koji je recimo Madonna crkla rintajući godinama...neki manje komercijalni i decenijama.
Pa kapitalizam! :eevil:
Nemaju one toliko para koliko producenti i njihove producentske kuce, a sve sto zele je zarada. sve to funkcionise po sablonu treba mi takva i takva osoba koja ce prodati milione diskova i meni doneti puno para :D Tako funkcionisu i 'Zvezde granda' kod nas, gde je zarada investitora na prvom mestu :)
sve je vec odavno biznis: muzika, sport, film ... koga jos zanima 'kvalitet', odnosno ravnopravan odnos muzickih pravaca i njihova eventualna zastupljenost u medijima?
pa nece neko da da pare bellyju da snimi album, nego nekoj sisatoj pevacici koja ce doneti novac.
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#1845396
Originally posted by Sprinter

da, da "danas je IN pljuvati pink" :roll:
eee i to.
al' nije ni to.


če opet, taj mejnstrim i andergraund..
recimo, trenutna wannabeunderground scena srpska kurcu ne valja.
svi su smarači, sve je alternativa, zatukla bih ih tupim predmetom.
i recimo oni se nemaju na šta žaliti.
bačiti uho na jelen top 10 /banalizujem!/, odatle moš ukupno 3 kompozicije izvući, a da su dobre. i ne plafon dobre, nego slušljive.

sve je to relativno.
al' da se menja ne može.
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#1845399
kragi, možda će i beli doneti novac, ali beli neće biti zadovoljan, jer neće raditi ono šta je hteo. i to nije samo kodnas.
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1845405
Originally posted by ultraviolet
Originally posted by Sprinter

da, da "danas je IN pljuvati pink" :roll:
eee i to.
al' nije ni to.

ne, ne to je skroz to. to ti je hans, status, renoir, voditeljka trenutka istine. ima ljudi koji su samozvani takozvani kriticari u ovoj ili onoj oblasti. ima. ima i ljudi koji su sebe ubedili da im se svidja neka muzika ne bi li se identifikovali sa elitom, buntom, snobizmom. nije da nema. ima i ljudi koji idu da zevaju u operu, citaju a ne razumeju etc. ali to sto svega toga ima, ne da ne znaci da je u tome sustina nego ono kao znaci brate sestro shnostra lol.
Korisnikov avatar
By Dirrty
#1845410
Ja sam dete komercijale i ne stidim se toga.
Ne jedem baš svako govno koje mi se plasira, ali skoro svako :awesome:
Korisnikov avatar
By Dirrty
#1845413
Ali kad se zapitam zaista je čudno!
Imam kritički pogled i stav na gotovo sve u životu, i teško popuštam... ali kada je u pitanju muzika, nikada nišam poslušao ništa van komercijale.
Pritom obožavam muziku, koja predstavlja jedan bitan deo mog života i ličnosti.
Tako je i u slučaju plesa, jednostavno ne umem da stvaram koreografije, a teže ih i odigram ukoliko je van te zone.

Pritom umem da razdvojim dobrog vokalistu od robotike.
:ozbiljan:
Korisnikov avatar
By svejedno
#1845416
Problem sa MUZIKOM ne postoji, kako je lepo naveo Ulix. I dalje postoje najrazlicitiji genijalni muzicari.

..

Problem sa KOMERCIJALNOM muzikom jeste, kako samo ime kaze, u kapitalizmu, kako je lepo i naveo Kragi.

Lepo je naveo i ostale 'discipline' koje su sada jednostavno biznis: film, ostala umetnost, sport....

(Npr, licno sam prilicno ubedjen da je sport ono sto se desava u skolskim dvoristima i SAMO TU. Verujem da je sve ostalo namesteno. Da ja imam tu moc, verovatno bih i ja namestao. Padni u 2oj. Rokni lopticu u mrezu na 40:15. etc.)

..

Lady Gaga..heh, ona mi je ludilo. Ona mi je olicenje celebrity idiotluka. Fame monster, jel.

Mislim da bih mogao da napravim Lady Gagu od SVAKE devojke slicne gradje. Jedna perika, mnogo sminke i to je to.

Ona licno je verovatno samo osoba kojoj su producenti rekli: "vidi 'vako, ti ces da nam glumis OVO: Step 1, step 2. Fame monster. Dobijes brdo kesa."

..

Sta da kazem...svetski bol. Hasta la revolution siempre i to ,)
Korisnikov avatar
By hlaefdige
#1845519
Originally posted by ultraviolet
Originally posted by Sprinter

da, da "danas je IN pljuvati pink" :roll:
eee i to.
al' nije ni to.


hahahahahhaha! al je ovo pametno!


inace, nije vise in pljuvati pink...to je bilo moderno pre nekih 10 godina...poslednjih oko 5 godina smo u fazi "jeste, ja slusam sranje/gledam/citam, ali se bar ne foliram da to ne slusam/gledam/citam"


pa je to onda kao ok....:sigh:
By str00ja
#1845539
*izvinjavam se na predugačkom postu (ko neće ne mora da čita :lol: )
*reči koje su pod navodnicima za mene imaju nedovoljno definisano i previše subjektivno značenje da bi se tako olako frljao njima

Ja sva ova pitanja i konstatacije koje su se do sada javile u ovoj temi i razumem i ne razumem.

Čitavi naraštaji su kukali protiv feudalizma, komunizma, socijalizma, raznih zaostalih izama, svi su hteli liberalnu demokratiju i kapitalizam - na, izvolite, suočite se sa drugom stranom medalje istih. Nisam ni za ni protiv ničega konkretno, i možemo ovde politiku da mrzimo iz dna duše i to sa pravom i razlogom, ali da se ona meša i utiče na sve živo, uključujući umetnost i muziku, evidentno je. Otud u muzici pojmovi komercijalno i proizvod.

Slažem se da "dobra" muzika (što je opet jako relativan pojam) i dalje postoji i neće umreti, siguran sam. Pritom, kažem, jako je diskutabilno kome je šta "dobro". Muzika je umetnost, a umetnost je subjektivna, i recimo za mene je to njena najsvetija osobina; i meni je nečija lična muzička preferencija daleko iznad nekih kolektivnih nepisanih pravila i dogovora o tome šta je "dobra i kvalitetna" a sta "loša i trash" muzika... Može meni neko da organizuje masovno ubeđivanje da ja zagotivim i počnem da slušam neki dobar stari npr. blues ili rock'n'roll, i da me ubeđuje u neprocenjivu društvenu, kulturunu i umetničku vrednost nekog odredjenog benda iz te priče, ali džaba ako ja ne mogu to da "preradim" u sebi, da se poistovetim sa tim, da se nađem u tome, šta god. Pritom da ne pominjem koliko je starije muzike, koja sada važi za izuzetno "dobru i kvalitetnu", u momentu kad se pojavila bila okarakterisana kao žešći treš, smor, neprikladnost i nekvalitet.

Mislim da je bitno istaći da u novijoj istoriji generalno dolazi do isticanja samog kulta umetnika/muzičara/izvođaca, često i više od samog dela, što je ostavilo posledice i danas; ljude češće interesuje ko je to ko tu pesmu peva, kako on izgleda, kako se ponaša i šta ima da kaže, nego samo njegovo delo, odnosno proizvod, u današnjem duhu. Na tome je i nastao čitav kult pop ikona i takve vrste idolopoklonstva. Ovde mislim da je izuzetno bezvezno pljuvati pop kao takav, jer je on žanr kao i svaki drugi. To sto su ga loše predstavili manje talentovani a više polepni ljudi ne znači da ne postoje fenomenalni i talentovani pop muzičari i izvođači, kao što je neko već pre pomenuo. Isto važi i za "srodan žanr" komericijalu. Donela je neke loše tendencije u velikoj meri, ali ako je nešto popularno i komercijalno ne znači da je obavezno i zasigurno loše. Ako neko ima keša da si produkcijski nabudži i promoviše pesme, ne znači nužno da su dotični i njegova muzika nekvalitetni, iako takvih primera zaista postoji u izobilju. Ali ne mora da znači.

Ja apsolutno razumem Dirtyja, možda je to hendikep naših generacija, ali mi smo jednostvano naviknuti na ono što nam je servirano, kao i, naglašavam, napravljeno u NAŠEM životnom veku, a tu ima i "treša" i "kvalitetnih" stvari. Znači meni je jako žao (i ironično i najiskrenije) što ja nemam ni naviku ni volju da kopam po muzici iz 20ih, 30ih, 40ih, 50ih, 60ih, 70ih. I većina stvari iz tog perioda kada ih čujem ne mogu prosto da dopru do mene, ne doživljavam ih kao adekvatno muzičko zadovoljenje za mene, uprkos tome što sam svestan da je "kvalitetno". Imam prijatelje mojih godina koji slušaju isključivo takve starije stvari, i ja to izuzetno poštujem, ali ja to ne mogu. I nemoj da mi neko kaže da je sve sto je novo loše, a sve što je starije dobro (jer "dobre" muzike ima i danas), i da apsolutno sva popularna muzika danas "ne valja".

Vremena se menjaju, ljudi se menjaju, brže se živi i tralalala sve što znamo o haosu današnjice. Tome se prilagodila i muzika. Retko ko danas ima vremena da se opusti, sedne kući i sluša neku "smislenu kvalitetnu" muziku i traži joj vrednosti i smisao. Muzika se danas skida sa neta, sluša po kolima, telefonima, radiju - u prolazu, za zabavu, protiv dosade, i tome je prosto i prilagodjena. Niko nije rekao da je to ni dobro ni poželjno, ali je realno.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1845540
Pitanje je sta je sa ljudima?Njima se to servira...A pevaljke ce pevati sve i svasta zarad sirokih masa...Tandrcak,tandrcak vreteno...
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1845543
Originally posted by str00ja
napravljeno u NAŠEM životnom veku, a tu ima i "treša" i "kvalitetnih" stvari. Znači meni je jako žao (i ironično i najiskrenije) što ja nemam ni naviku ni volju da kopam po muzici iz 20ih, 30ih, 40ih, 50ih, 60ih, 70ih.
sto bi rekla kristina trbosic bojim se da se nerazu.memo.

nije problem, bar ga ja ne dozivljavam tako, u samoj muzici. svakako da pod 1) imamo razlicite ukuse, pod 2) daleko bilo da muzika pa i bilo koja druga umetnost ostane zarobljena u nekim 50im, 70im..kad si vec pomenuo proizvod onda bi problem bio u njegovom pakovanju te plasmanu na trziste. svaki iole vredni proizvod bi se u toj koncepciji obezvredio u manjoj ili vecoj meri. u tom smislu nije problem da neko slusa neku formu muzike od koje se meni, peri, miki, ziki ili lazi povraca, problem je do plasmana te muzike, citave te koncepcije koja promovise kic i sund.
By str00ja
#1845550
Originally posted by Sprinter
Originally posted by str00ja
napravljeno u NAŠEM životnom veku, a tu ima i "treša" i "kvalitetnih" stvari. Znači meni je jako žao (i ironično i najiskrenije) što ja nemam ni naviku ni volju da kopam po muzici iz 20ih, 30ih, 40ih, 50ih, 60ih, 70ih.
sto bi rekla kristina trbosic bojim se da se nerazu.memo.

nije problem, bar ga ja ne dozivljavam tako, u samoj muzici. svakako da pod 1) imamo razlicite ukuse, pod 2) daleko bilo da muzika pa i bilo koja druga umetnost ostane zarobljena u nekim 50im, 70im..kad si vec pomenuo proizvod onda bi problem bio u njegovom pakovanju te plasmanu na trziste. svaki iole vredni proizvod bi se u toj koncepciji obezvredio u manjoj ili vecoj meri. u tom smislu nije problem da neko slusa neku formu muzike od koje se meni, peri, miki, ziki ili lazi povraca, problem je do plasmana te muzike, citave te koncepcije koja promovise kic i sund.
A zašto uopšte mora da me/nas dotiče promocija kiča i šunda? Neke čike su jednom davno sele i napravile dogovor šta je kič i šund (ili da neće neko da me ubedi da su se istorija i teorija umetnosti same napisale?) Isto tako su neke čike u skorije vreme sele i skontale kakva forma i kakav plasman muzike će najbolje da upali kod većine, i to u cilju zarade tih čika i muzičara (ili će oni ovde i danas da žive od sreće i ispunjenosti što nisu kič i šund i što su kvalitetni?) I zašto bi sve ovo trebalo mene da se dotiče ako ja imam svoj ukus i slušam šta meni odgovara? I apsolutno mi je ok da li je to nešto sa popularnih muzičkih televizija ili iz pera klasičnih kompozitora ako ja to volim da slušam. Meni su neke muzičke pojave sa mtv-ja i granda tragikomične i groteskne, ali zašto bih ja njih uopšte shvatao ozbiljno (fascinira me činjenica što ljudi od istih previše očekuju, a oni se bukvalno otvoreno zajebavaju i prave samopromociju i keš, bez i tračka namere da ih neko okarakteriše kao "vredne i kvalitetne"), i zašto bih ja negodovao ako neko najiskrenije uživa u tome, i podržava promociju njihovog lika i dela, ako imam sopstvene nezavisne (ili pak od pomenutog zavisne) muzičke preferencije?
Korisnikov avatar
By blabla54380
#1845552
iz slicne varijante onog razloga iz kojeg bi narkoman trebalo da prestane da se bode u venu iako uziva sa svakom dozom heroina.
Korisnikov avatar
By Mars
#1845579
Originally posted by BellyButton

Uostalom, muzika je umetnost koja nam je najbliza i muzika je deo kulture. Nije dobro da joj se konstantno srozava kvalitet. Ne moram ni da objasnjavam zasto, nadam se.
Tvoja briga za opšte stanje društva je dirljiva - srećno.
Inače sam i ja više puta ovde govorio kako direktno povezujem muzički ukus sa odabirom među raspoloživim političkim opcijama...

A i vi muzičari ste čudne biljčice i svetlu činjenice koju si pomenuo, da nam ja muzika najbliža (najdostupnija), mogu samo da vam iskreno poželim: čuvajte zdravlje. Zarađujete ovako čireve na želudcima, oboljenje nerava i šta sve ne (za Dunju Ilić si mi ti ovde rekao ko je, inače nisam imao pojma).

Moj bivši drug, muzičar, jako lepog glasa...je umeo ceo koncert Whitney Houston da odsedi s nama i da odsluša...i da jedina njegaova emotivna i fizička reakcija tokom dva sata programa bude: "EVO FALŠ! EVO FALŠ! Jel ste čuli, jel ste čuli, EVO FALŠ - VRATI DA ČUJEŠ!!"
Korisnikov avatar
By DarkStar
#1845690
Uf, muzika danas... tako je nama još od Slobe, tako je amerima još od kada su roditelji shvatili da im deca NEĆE prestati slušati KISS i slične rock bendove (odnosno, "đavolju muziku" kako su tada to zvali) pa su probali da ih navuku na nešto novo...

Nekad se znalo: matorci slušaju Tomu, Kebu, Silvanu i ostali šljam koliko god da ih je, a deca slušaju Osmi Putnik, Osvajače (stare, ne ono Grand govno od pre nekoliko godina), Riblju Čorbu itd. (setih se filma Crni Bombarder).

Ajde da ne bude sad da uzdižem rock/metal do nebesa, hoću da kažem da je moj izbor muzike potpuno neutralan: ono što mi se svidi, ja to slušam, bila komercijala ili ne, metal ili jazz ili pop ili electro; sasvim nevažno. Jedini pravci koji me zaista ne zanimaju i ništa nisam dobro čuo odatle su, eto, narodnjaci, techno, hip-hop, reggae i neke varijacije i crossoveri žanrova koji jednostavno zvuče užasno/dosadno/retardirano; takođe, većina domaćih pop "zvezda"... poslednje, doduše, ima izuzetaka poput Ivane Jordan, balade Aleksandre Radović i Jelene Tomašević, poneka pesma Ane Stanić... Tanju Jovićević (ex-Oktobar 1864) i dalje obožavam i trudim se da pratim njene nastupe...
Klasična muzika mi je dosadna, operu volim ali sam izbirljiv, jazz i blues obožavam, metal takođe; sa druge strane, volim i ja da pustim nešto poput Bob Sinclair, Armin van Buuren, Roisin Murphy, Sophie Ellis-Bextor, U2, Coldplay, Corrs, Cranberries itd. itd.
pa onda pređem na Pink Floyd, pa ACDC, i onda se zagrejem pa odvalim Dimmu Borgir xD :awesome:

Međutim, istina je da čak i u muzici Lejdi Džadže, Britni, ovih boysa i onih girlsa itd... ima NEŠTO što privlači slušaoce... negde je to jednostavna tehnika kompjuterizovanog glasa, "dobre melodije" komponovane da budu VEOMA radio-friendly i slušljive; nedge zapravo tu i ima talenta... I sve to ima veoma jaku medijsku podršku, toliko jaku da je teško jednostavno ZAOBIĆI tako nešto... Ja uvek kažem ljudima: "Promeni stanicu, ali POLAKO, jednu po jednu, i poslušaj malo šta neke druge stanice puštaju"! Slušaj ono šta ti se SVIDI, nemoj odmah pretpostaviti da je nešto sranje i odbaciti... da sam i ja tako, pola metal bendova danas ne bih ni slušao, na pomisao domaće pevačice bih povraćao i slično.

Dakle, nikoga ništa ne košta da posluša 3 minuta neku pesmu; ja sam se milion puta začudio koliko sam stvari propustio zato što od samog početka nisam bio zainteresovan i unapred sam mislio da je sranje. Rezultat je: minimum 15 000 pesama na kompu + pune kutije ploča i starih kaseta (još uvek slušam [čitava je kaseta :D ] album od Wishbone Ash "Just Testing", izdao MCA records kod nas 1980te koju je još i moja keva slušala tada :D )
Korisnikov avatar
By svejedno
#1845714
Originally posted by str00ja

Znači meni je jako žao (i ironično i najiskrenije) što ja nemam ni naviku ni volju da kopam po muzici iz 20ih, 30ih, 40ih, 50ih, 60ih, 70ih. I većina stvari iz tog perioda kada ih čujem ne mogu prosto da dopru do mene, ne doživljavam ih kao adekvatno muzičko zadovoljenje za mene, uprkos tome što sam svestan da je "kvalitetno". Imam prijatelje mojih godina koji slušaju isključivo takve starije stvari, i ja to izuzetno poštujem, ali ja to ne mogu. I nemoj da mi neko kaže da je sve sto je novo loše, a sve što je starije dobro (jer "dobre" muzike ima i danas), i da apsolutno sva popularna muzika danas "ne valja".
''

^Napravljeno pre godinu, dve.


..

edit - ovo gore je i za Belija, mada verovatno zna.
By Ulix
#1845718
Originally posted by DarkStar


Nekad se znalo: matorci slušaju Tomu, Kebu, Silvanu i ostali šljam koliko god da ih je, a deca slušaju Osmi Putnik, Osvajače (stare, ne ono Grand govno od pre nekoliko godina), Riblju Čorbu itd. (setih se filma Crni Bombarder).

Bože me 'prosti, a kad se to znalo?

I ako su Keba i Toma i Silvana "šljam", da li to sad pa znači da su Osvajači suprotno od toga? :kasalj:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 53
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!