Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Aktuelnosti javnog zivota

Moderatori: Stripi, Moderators

Korisnikov avatar
By VANGEL
#1967566
Albanci "naseljavaju" Merošinu
Autor:
B.U.
| Izvor: Južne vesti | Objavljeno: 24.08.2010.
Albanci "naseljavaju" Merošinu

Albanci "naseljavaju" Merošinu

Pojava da se Albanci sa Kosova posle vizne liberalizacije prijavljuju na adrese u Srbiji da bi došli do novog pasoša, postala je predmet policijske istrage u opštini Merošina.

Samo u poslednjih 15 dana oko 50 Albanaca iz opštine Podujevo “doselilo se” u šest sela opštine Merošina, a koliko se Albanaca prijavilo da živi u opštini Merošina pokazuju podaci o ažuriranju biračkog spiska.

Ministar policije Ivica Dačić potvrdio je da ima i privedenih policajaca, za koje se sumnja da su umešani u izdavanje ličnih dokumenata Albancima koji su lažno prijavili prebivalište.

Dok u Merošini traje istraga, Dačić kaže da su privođeni i Albanci osumnjičeni za lažno prijavljivanje adresa, i da je Merošina samo jedan od primera, kakvih je bilo širom Srbije.

- U slučaju fiktivne promena prebivališta primarna odgovornost na građanima koji u tome pomažu dajući svoje adrese - kaže Dačić.

Od početka godine, kada su građanima Srbije ukinute vize za putovanje u zemlje EU, srpski pasoš je još poželjniji, a policija sprovodi "rigorozne kontrole", rekao je Dačić i podsetio da su ga zbog toga pripadnici albanske nacionalne manjine u Bujanovcu i Preševu optuživali “da osporavamo ustavno pravo Albancima".

Kao što je poznato vizna liberalizacija ne važi za građane sa prebivalištem na Kosovu, jer nisu ispunjeni osnovni bezbednosni preduslovi.

Izvor

Cuh pre par dana da je oko 600 albanaca-siptara, otkupilo kuce u opstini Merosina. Da li je to zbog pasosa, ili neceg drugog nz, ali me to potsetilo na dane kada su se kuce prodavale na Kosovu za velike pare. Licno mislim da je takav scenario i doveo do svega onog sto je usledilo dole.
Vase misljenje?
Korisnikov avatar
By jukie
#1967592
Još danas u vašem gradu
već sutra u Novom Sadu
Korisnikov avatar
By jukie
#1967603
Pa da, prvo će malo da zaobilaze oko BGD pa će odjednom da skoče
kao kiša oko Kragujevca
Korisnikov avatar
By Sheytan
#1967693
Konkurs za Čembrlena

Portparol Stejt departmenta DŽejms Rubin je u oktobru 1999. godine izjavio „da SAD ne podržavaju nezavisnost Kosova, o tome nema ni govora”. Odlazeći generalni sekretar NATO-a Havijer Solana istog tog meseca iste godine izjavljuje: „Imamo Rezoluciju 1244 Saveta bezbednosti UN i ja sam u obavezi da je poštujem”. Gernat Erler, državni sekretar u Ministarstvu spoljnih poslova Nemačke, u januaru 2006. godine izjavljuje za ,,Dojče vele” kako „Kosovo međunarodnopravno i dalje potpada pod suverenitet SCG i da svaku izmenu u tom smislu mora da odobri Srbija”.

Kako je došlo do promene tih, ne tako davnih izjava i stavova sa Zapada? I zašto? Ako stalno dajete političke ustupke da bi dobili ekonomske ustupke, a oni vam obezbeđuju kakav-takav socijalni mir, a on vam opet obezbeđuje vlast, onda je to deo odgovora. Ako vam MMF diktira i plate i penzije, ako smo jako zabrinuti što u Tursku sada zbog naših malih kapaciteta ne možemo da izvezemo više od 600 tona govedine, onda je i to deo odgovora. Ako, pak, imate neusklađenost sredstava i cilja, pri čemu je cilj opstanak Kosova u granicama Srbije, a unapred saopštavate koja ćete sredstva koristiti, a koja nikako nećete koristiti, i to je deo odgovora. Ako niste „slučaj Račak” isterali do kraja i pokazali zapadnim prijateljima kako je taj okidač agresije na Jugoslaviju 1999. bila obična nameštaljka, ako se nije na tome i sa državne strane posle 5. oktobra 2000. insistiralo, ako niste na vreme procesuirali sve zločine protiv Albanaca učinjene na Kosovu pre marta 1999. i tokom bombardovanja, onda je i to deo odgovora. Na svetskom ekonomskom forumu u Davosu 1999. britanski premijer Toni Bler nije prekoreo Beograd zbog načina na koji upravlja Kosovom, već zbog toga što nije širom otvorenih ruku prihvatio „privredne reforme”. Za vreme bombardovanja Jugoslavije 1999. nije gađan nijedan objekat čiji su vlasnici stranci ili privatnici. Deo odgovora?

Koliko smo insistirali na tome da se posle 1999. do hiljadu srpskih vojnika i policajaca vrati na Kosovo? Da li je Zapad iz odsustva naše zainteresovanosti za taj povratak mogao da izvuče neke zaključke? Naravno. Da li insistiramo na povratku našeg civilnog radara na Kopaonik? Amerikanci ne dozvoljavaju. Naša reakcija? Nema je.

Uvek treba preispitivati politiku, pa i samog sebe. U žestokoj smo krizi duhovnih, kulturnih, moralnih i političkih vrednosti. Defetizam poprima razmere epidemije. Delimo se na zapadnjake i slavenofile, na progresivne i reakcionarne, na nedužne i krivce, ušli smo u eru bezgrešne politike i bezgrešnih političara. Nije možda moralno, ali je po zakonu. Tako kažu...

Sve je to deo odgovora. Priroda svakog sukoba obično se menja ako on potraje duže nego što je predviđeno. Kakva će biti naša strategija povodom Kosova posle 9. septembra? Koncepcija? Jalova? Realna politika, ili kako je to Kant nazivao „beščasna strategija”? Je li Srbija dobrovoljno i za budućnost izgubila monopol sile? Naravno, neki će da poskoče: „Ha, tu smo, opet bi rat”. A na Balkanu Srbija više nikada neće ratovati. Tako kažu. A ako Sandžak pokuša secesiju? Ni tada? Razumem prosvećene pacifiste, ali ne i religioznost pacifizma kod nas. Bezuslovno odbijanje sile nije racionalno odbranjiv stav, jer se ne poziva na neke norme koje se mogu uopštiti, već na dogme koje prihvataju samo vernici. Tačno je da mi resurse sile sada nemamo. A zašto nemamo? Ko je odgovoran za to? To nije došlo iznenada, duži je to proces. Kako mislimo da će Srbija u vezi sa pitanjem Kosova biti ozbiljno tretirana ako joj treba godinu dana da nabavi gume za desetak borbenih aviona? Mali smo, slabi i ne možemo protiv imperije? Da li to znači da ako imperija zaključi da nam amputira još koji deo, da će ista logika objašnjenja važiti i tada? Ili ćemo to sprečiti ako uđemo u NATO? A oni nas ne primaju dok izričito ne priznamo nezavisno Kosovo. Deo odgovora?

Kada je 1974. došlo do najozbiljnije krize oko Trsta između SFRJ i Italije, Jugoslavija je na granicu s Italijom, članicom NATO-a, izvela tri divizije. Tito je obukao maršalsku uniformu i otišao na komandno mesto u Vinicu, u Sloveniju. Vašington nas je molio da ne napadnemo Italiju. Godinu dana kasnije potpisani su Osimski sporazumi. Onda je na Brione u goste maršalu stigla Sofija Loren.

Miroslav Lazanski,
Politika, 4.9.2010.
Korisnikov avatar
By VANGEL
#1967703
Ok,ako tako stje stvari zasto nam lepo ne kazu tako i tako a ne da nas psihicki ubijaju i prodaju mu...za bubrege-sto ne sumnjam da narod to nz...
By Hans
#1968057
Well, s obzirom na to da je Kosovo priznato protiv Međunarodnog prava i raznih zakona još, dakle kao ispunjenje decenijske želje jednog naroda kako bi on nesmetano mogao i dalje da ne zna nijedan jezik ali da stručno švercuje drogu i ljude i tako drži lanac na Balkanu, predlažem da i naša država, ako je imamo još uvek kao takvu, osim ako Dačić ne peva Ceci prateće negde u studiju sada, sprovede jedan takav zakon sebi za ljubav- neka posebnim ukazima zabrani izdavanja pasoša na nacionalnoj osnovi, neka uradi isto ono što je Popajeva država uradila našoj na kraju dvadesetog veka-dakle fašističkim ukazom oduzeti status naroda u toj zemlji, pošto on već ima svoju državu u državi.
Ili bi neko trebalo da kaže narodu da Kosovo već četrdesetak godina nije 'srpsko' i da je ovo JOŠ jedan od stadijuma cepanja SFRJ.
Treće, sledeće će biti ono čime se Srbi najviše sprdaju u svojim vicevima i kič-emisijama- verovatno Vojvodina ili Sandžak ali za nekih 50 godina. Mada, scenario te vrste je moguć isto toliko koliko i to da Popeye počne pisati ćirilicu. :flasher:
Korisnikov avatar
By Morgan Le Faye
#1968244
Kao što sam rekao, podržao bih nezavisnost Kosova da nije stečena preko toliko leševa.
Čujem da će Škotska uskoro imati referendum o nezavisnosti.

Nadam se da je Vojvodina sledeća.
Korisnikov avatar
By Stripi
#1968305
Originally posted by Hans_87
neka uradi isto ono što je Popajeva država uradila našoj na kraju dvadesetog veka-dakle fašističkim ukazom oduzeti status naroda u toj zemlji
Svi uvjeti su ispunjeni. I Srbi su prvo bacili balvane, onda iznosili planove o dezintegriranju "Popeyeve države" a onda su izgubili status konstituivnog naroda. Dakle, svako ima svoje Albance.
S tim, da Srbija nikako ne može oduzeti konstituivnost albanskom narodu, jerbo oni to ni nisu.
Korisnikov avatar
By Srklet
#1968390
ali hrvatska nije moja drzava, i just live there at the moment... :lol:
Korisnikov avatar
By 2kune
#1968853
Ovo je dobra tema da načas stanemo i duboko se zamislimo... Što zapravo jest sukus Srbije, ono bez čega je nema? Što je to što ne može otići a da bi Srbija bila Srbija? Kada pronađemo taj bitan dio, biti će i mnogo lakše odgovoriti na postavljeno pitanje... :deda:
By ucupri
#1968890
Originally posted by 2kune

Ovo je dobra tema da načas stanemo i duboko se zamislimo... Što zapravo jest sukus Srbije, ono bez čega je nema? Što je to što ne može otići a da bi Srbija bila Srbija? Kada pronađemo taj bitan dio, biti će i mnogo lakše odgovoriti na postavljeno pitanje... :deda:
Srbiji su i sa Kosmetom i Crnom gorom falile njene teritorije.
Korisnikov avatar
By Tungi
#1968916
Knezevina Macva,knezevina Sumadija,distrikt Hrtkovci,Ilok..
Korisnikov avatar
By Vel boy
#1968926
Ilok "srecom" nije u Srbiji, ni u Vojvodini :smeh:
Korisnikov avatar
By Tungi
#1968974
Na granici Srbije i Hrvatske?Omasih..Mislio sam da pripada Vojvodini.
Korisnikov avatar
By Stripi
#1969246
S tim da je Srebrenica u Bosni a ne u Srbiji, te Bošnjaci nisu otimali komad teritorija Republike Srbije, nego su bili u svojoj državi, koja se još uvijek, nota bene, zove Bosna i Hercegovina.
Korisnikov avatar
By Sheytan
#1970072
Patriotska rasprava


Ovaj tekst je nastao na osnovu jedne nejavne rasprave koju sam vodio sa Slobodanom Antonićem. Učinilo mi se da je važno da neke načelne stavove koje sam zastupao pretočim u teze o odbrani teritorijalnog integriteta Srbije, ne zbog Antonića, nego zbog ukupnog diskursa rasprave koja se na tu temu u Srbiji vodi.

1) Pre svega, svaka rasprava o mišljenju Međunarodnog suda pravde (MSP), ili povodom njega, kao i o predlogu naše rezolucije UN o Kosovu i Metohiji, ili povodom nje, su izvedena pitanja centralnog problema – odbrane teritorijalnog integriteta zemlje. A to je pitanje opstanka države.

2) Teritorija se brani tako što se stvara jaka država, a to znači da su ključne stvari: ekonomija, izgradnja institucija, jačanje vojske, pravilan odabir razvoja obrazovanja i istraživanja, dobar odabir zdravstvenog sistema, jačanje vrednosti kao što su poštenje, saosećanje, požrtvovanost, vrednoća i sl., pa i dobra diplomatija. Prema tome, uticaj diplomatije, čak i kada je ona najbolja, čini samo mali deo (možda oko 1%) ukupnog korpusa zadataka koji stoje pred nama koji hoćemo da branimo teritorijalni integritet zemlje.

3) Kada govorimo o ekonomiji to znači: dobar monetarni i finansijski sistem, poreski sistem, stabilna i efikasna energetika, kvalitetno upravljanje državnim preduzećima, stvaranje uslova za direktne strane investicije i naročito utemeljenje privrede na poljoprivrednoj i prehrambenoj proizvodnji i saobraćaju itd.

Kada govorimo o obrazovanju i istraživanju, onda to znači: pristup vrhunskom obrazovanju svima bez obzira na materijalne mogućnosti porodice, stvaranje većeg broja elitnih srednjih škola internatskog tipa, ukidanje privatnih fakulteta i istovremeno potpuno obezbeđivanje da najkvalitetniji profesori rade na državnim fakultetima, nepokolebivo usmeravanje mladih ka prirodnim naukama, usmeravanje novca ka našim najboljim istraživačima (A1 klase) itd.

Kada govorimo o izgradnji institucija, onda prvo moramo da znamo da su naše državne institucije pre 25 godina bile nemerljivo bolje nego danas i mnogostruko bolje nego pre 10 godina. Danas su one dvostruko gore nego pre tri godine. Naš zadatak je da se vratimo kvalitetu koji smo imali, a početak je da sagledamo uzroke neprekidnog urušavanja državnih institucija. Naravno, uz puno poznavanje svih uporednih iskustava drugih država, pa i standarda EU.

Kada govorimo o vojsci, onda moramo imati vojsku koja je u stanju da osvoji Kosovo i Metohiju. Posle toga se donosi odluka da li će vojska biti upotrebljena ili ne, kada i pod kojim uslovima i slično. To dalje, samo primera radi, početno znači: obavezni vojni rok, umesto trošenja novca na avione moramo usmeriti sredstva na nabavku savremenog protivvazdušnog naoružanja, moramo razviti raketne sisteme koje imamo (mi imamo višecevne raketne lansere na kamionima dometa 30 kilometara, sa domaćim pratećim softverom, a neophodno nam je da napravimo isto to, samo dometa 60 kilometara, sa nešto poboljšanim softverom. Srbija ima znanje da to napravi.) kako bi Priština i Bondstil bila u dometu našeg oružja, da dalje radimo na zaštiti tenkova od protivvtenkovskog oružja, obezbeđivanju veće količine protivoklopnog naoružanja za pešadiju itd.

Ukratko, u svakoj oblasti moraju se formirati stručni timovi koji bi dalje razrađivali prioritete, neophodna sredstva i rokove za njihovo ostvarenje.

Nešto može da se uradi brzo, nešto za 10 godina. Ali sve što se čini mora biti deo za stvaranje neophodne celine za odbranu zemlje i na svim pitanjima se mora raditi jednovremeno.

Kad se dostignu postavljeni ciljevi, da vidite kako će diplomatija biti uspešnija.

4) Kada ocenjujemo političare, pa i Tadića i Jeremića, poredimo šta oni rade sa onim što je potrebno za stvaranje jake države i koliko oni time doprinose ili odmažu odbrani teritorijalnog integriteta zemlje.

Šta je sa ekonomijom, šta sa državnim institucijama, vojskom, obrazovanjem, zdravstvom. Šta je sa razarajućim pojavama – korupcijom, krađom, organizovanim kriminalom i u kojoj meri te pojave (naravno ne samo one) uništavanju vrednosti normalnog društva. Kakva nam je diplomatija. Koliko ja znam svi bitni u svetu i Brisel i SAD i Rusija i Kina je ocenjuju kao lažovsku.

Navedene kriterijume treba primeniti na sve koji su bili vlast i sve koji će biti vlast.

5) Da li je neko bukvalno kvisling ili nije, to ćemo znati za 50 godina kada se otvore strane arhive. Za nas je mnogo važnije da konstatujemo da Tadić i Jeremić rade sve kao da su kvislinzi. I ne samo oni.

6) Kada govorimo o zemljama NATO ili „Imperiji“, važno je da uvek imamo u vidu najmanje dve stvari: a) velike svetske sile vekovima imaju istu ambiciju u odnosu na Balkan i Srbiju. Pitanje za nas je zašto su danas najuspešniji u poslednjih 130 godina. b) Inače, u svetskim okvirima, nikada nije bilo više pluralizma moći nego što je to danas. „Imperija“ je danas bitno slabija nego 1999. godine i neverovatno slabija nego 1989. godine. To što mi tu povoljnu situaciju za nas uopšte ne koristimo, stvar je naše nesposobnosti, a ne objektivnih okolnosti.

7) Kada govorimo o medijima, onda je od velike važnosti da se prava stranaca na nacionalne frekvencije svedu na jednu. I drugo, od najveće važnosti je da RTS kao vodeća medijska kuća vodi računa o svim segmentima društva neophodnim za odbranu teritorijalnog integriteta zemlje i da ocenjuje političare kroz tu prizmu.

8) Kada govorimo o mišljenju MSP i našim političarima (ponavljam, to je samo deo od 1% ukupnog korpusa odbrane zemlje), Tadić i Jeremić su morali da znaju da mišljenje MSP u najboljem slučaju može imati argumente u korist i Srba i Albanaca, a takva odluka ne može biti temelj za zaštitu teritorijalnog integriteta Srbije. Baziranje politike na čekanju da se odluka donese je tačno ono što je odgovaralo zemljama koje su priznale otcepljenje Kosova i Metohije. U tih 22 meseca Srbija je dodatno veoma oslabila po svim ključnim parametrima.

9) Činjenica da je mišljenje, koje je 100% u korist Albanaca, bilo doneto sa 10:4 govori u prilog tvrdnji da nije bilo realno očekivati od mišljenja MSP ništa bitno u korist Srbije. A Tadić i Jeremić su upravo podgrevali javno mnjenje da se bitno može dogoditi i da je zato to i dovoljno za odbranu države. Evo, da je odluka 100% u korist Srbije, opet bismo morali da razvijemo naoružanje, ekonomiju, vratimo se tradicionalnim vrednostima, izgradimo institucije države itd. da bismo mogli da povratimo teritorijalni integritet zemlje.

10) Potpuno je pogrešno dokazivati nečiju vrednost, nekog od aktuelnih političara naročito, time što postoji neko još gori od njega. Pa nisu ni svi esesovci bili isti. Kao što se i kvislinzi razlikuju.

11) Zadatak društvenih nauka, a naročito političke sociologije u Srbiji je da opiše strukturu države koja je neophodna za odbranu teritorijalnog integriteta Srbije i da uporedi političke aktere i njihove postupke u odnosu na takvu neophodnu strukturu. Teza o nijansiranju kao dometu nauke ima svrhu samo kada nam omogućava da posmatrani fenomen vidimo jasnije.

12) Od aktuelnih tema skrećem pažnju da pitanje našeg predloga rezolucije UN sa odbranom Kosova i Metohije nema mnogo veze. Naravno, sve se može uraditi bolje ili gore, ali u datim ukupnim okolnostima fokusiranje na rezoluciju samo dalje skreće pažnju sa neophodnih poteza i održava zabludu o diplomatiji koja rešava teritorijalne probleme. Diplomatija je nijansa. Korpus je sve drugo nabrojano. Nevolja je u tome što naši političari uništavaju korpus, a loše nijansiraju.

13) Često ćete čuti da je Srbija slaba, mala, nikakva, laži o pogubnosti ljudskih žrtvi (kao Japan, Rusija, Nemačka, ili Engleska su propale zbog enormnih ljudskih žrtava) itd. Teza da nešto ne postoji u Srbiji može biti argument za objašnjenje da političar radi dobro na stvaranju potrebnog, ali da brže nije realno. Kada političar uništava ono što postoji, a ne stvara ništa od onoga što je neophodno, teza o objektivnom nepostojanju uslova je neshvatljiva. Ovo bi moralo postati jasno makar u nekom delu srpske inteligencije.

14) Na kraju, doći će vreme nužnog problematizovanja pitanja demokratije i odbrane teritorijalnog integriteta Srbije. Njihova harmonija se ne podrazumeva. Naravno, uvek se treba truditi da se sve neophodno za odbranu zemlje uradi u skladu sa demokratskim načelima. I mora se znati da u svim složenim pitanjima nema prečice. Ali ni demokratija ne rešava sve probleme. O ovome se mora otvoriti rasprava u krugovima svih koji su za odbranu teritorijalnog integriteta zemlje.

Branko Pavlović,
NSPM
Korisnikov avatar
By Vel boy
#1970398
smem li upitati ko je Branko Pavlovic, shta je NSPM? samo pitam
ah, da, nova srpska politichka misao (chitati, pichka materina) :doh:
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

jačanje vrednosti kao što su poštenje, saosećanje, požrtvovanost, vrednoća i sl.,
i gde su i kako se iskazuju te vrednosti prema razlichitostima unutar eto samog srpskog naroda, npr. prema srpskim gejevima, prema srpskim socijalliberalima i levicharima?
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

Kada govorimo o obrazovanju i istraživanju, onda to znači: pristup vrhunskom obrazovanju svima bez obzira na materijalne mogućnosti porodice, stvaranje većeg broja elitnih srednjih škola internatskog tipa, ukidanje privatnih fakulteta i istovremeno potpuno obezbeđivanje da najkvalitetniji profesori rade na državnim fakultetima, nepokolebivo usmeravanje mladih ka prirodnim naukama, usmeravanje novca ka našim najboljim istraživačima (A1 klase) itd.
sasvim se slazem. kao i za potrebu svima pristupachnih kvalitetnih zdravstvenih sluzbi.
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

Danas su one dvostruko gore nego pre tri godine.
Ne slazem se uopshte. Branko Pavlovic kao da hoce reci sve je pod koshtunicom i seljom ilicem bilo bolje, shto uopshte nije tachno.
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

Naš zadatak je da se vratimo kvalitetu koji smo imali
imali, kada? u Jugoslaviji, mozda. no, chinjenica je da je to vec poodavno proshlost,
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

a početak je da sagledamo uzroke neprekidnog urušavanja državnih institucija.
uzroci? smiloshevicizam, shesheljizam, koshtunichinizam, seljailicizam itd......
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

Kada govorimo o vojsci, onda moramo imati vojsku koja je u stanju da osvoji Kosovo i Metohiju. Posle toga se donosi odluka da li će vojska biti upotrebljena ili ne, kada i pod kojim uslovima i slično. To dalje, samo primera radi, početno znači: obavezni vojni rok, umesto trošenja novca na avione moramo usmeriti sredstva na nabavku savremenog protivvazdušnog naoružanja, moramo razviti raketne sisteme koje imamo (mi imamo višecevne raketne lansere na kamionima dometa 30 kilometara, sa domaćim pratećim softverom, a neophodno nam je da napravimo isto to, samo dometa 60 kilometara, sa nešto poboljšanim softverom. Srbija ima znanje da to napravi.) kako bi Priština i Bondstil bila u dometu našeg oružja, da dalje radimo na zaštiti tenkova od protivvtenkovskog oružja, obezbeđivanju veće količine protivoklopnog naoružanja za pešadiju itd.
uzasni militarizam koji je Srbiju i Srbe vec koshtao, dok velikosrpski nacionalisti-shovinisti i dalje grade, vidim, karijeru preko ledja srpskih zivota.
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

4) Kada ocenjujemo političare, pa i Tadića i Jeremića, poredimo šta oni rade sa onim što je potrebno za stvaranje jake države i koliko oni time doprinose ili odmažu odbrani teritorijalnog integriteta zemlje.

Šta je sa ekonomijom, šta sa državnim institucijama, vojskom, obrazovanjem, zdravstvom. Šta je sa razarajućim pojavama – korupcijom, krađom, organizovanim kriminalom i u kojoj meri te pojave (naravno ne samo one) uništavanju vrednosti normalnog društva. Kakva nam je diplomatija. Koliko ja znam svi bitni u svetu i Brisel i SAD i Rusija i Kina je ocenjuju kao lažovsku.
s obzirom shta su radili smiloshevic, sheshelj, koshtunica, selja ilic u svim tim stvarima, Tadic i Jeremic su josh pa najbolje shto je Srbija dosad iznedrila. barem se neka nada u boljitak nazire tek sada.
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

Navedene kriterijume treba primeniti na sve koji su bili vlast i sve koji će biti vlast.
bingo! tek sad gospodine Branko Pavlovicu to kazete, a to je prvo od cheg je i trebalo pocheti s analizom.
Originally written by Branko Pavlovic, kopipejstovano by Sheytan

5) Da li je neko bukvalno kvisling ili nije, to ćemo znati za 50 godina kada se otvore strane arhive. Za nas je mnogo važnije da konstatujemo da Tadić i Jeremić rade sve kao da su kvislinzi. I ne samo oni.



6) Kada govorimo o zemljama NATO ili „Imperiji“, važno je da uvek imamo u vidu najmanje dve stvari: a) velike svetske sile vekovima imaju istu ambiciju u odnosu na Balkan i Srbiju. Pitanje za nas je zašto su danas najuspešniji u poslednjih 130 godina. b) Inače, u svetskim okvirima, nikada nije bilo više pluralizma moći nego što je to danas. „Imperija“ je danas bitno slabija nego 1999. godine i neverovatno slabija nego 1989. godine. To što mi tu povoljnu situaciju za nas uopšte ne koristimo, stvar je naše nesposobnosti, a ne objektivnih okolnosti.

7) Kada govorimo o medijima, onda je od velike važnosti da se prava stranaca na nacionalne frekvencije svedu na jednu. I drugo, od najveće važnosti je da RTS kao vodeća medijska kuća vodi računa o svim segmentima društva neophodnim za odbranu teritorijalnog integriteta zemlje i da ocenjuje političare kroz tu prizmu.

8) Kada govorimo o mišljenju MSP i našim političarima (ponavljam, to je samo deo od 1% ukupnog korpusa odbrane zemlje), Tadić i Jeremić su morali da znaju da mišljenje MSP u najboljem slučaju može imati argumente u korist i Srba i Albanaca, a takva odluka ne može biti temelj za zaštitu teritorijalnog integriteta Srbije. Baziranje politike na čekanju da se odluka donese je tačno ono što je odgovaralo zemljama koje su priznale otcepljenje Kosova i Metohije. U tih 22 meseca Srbija je dodatno veoma oslabila po svim ključnim parametrima.

9) Činjenica da je mišljenje, koje je 100% u korist Albanaca, bilo doneto sa 10:4 govori u prilog tvrdnji da nije bilo realno očekivati od mišljenja MSP ništa bitno u korist Srbije. A Tadić i Jeremić su upravo podgrevali javno mnjenje da se bitno može dogoditi i da je zato to i dovoljno za odbranu države. Evo, da je odluka 100% u korist Srbije, opet bismo morali da razvijemo naoružanje, ekonomiju, vratimo se tradicionalnim vrednostima, izgradimo institucije države itd. da bismo mogli da povratimo teritorijalni integritet zemlje.

10) Potpuno je pogrešno dokazivati nečiju vrednost, nekog od aktuelnih političara naročito, time što postoji neko još gori od njega. Pa nisu ni svi esesovci bili isti. Kao što se i kvislinzi razlikuju.

11) Zadatak društvenih nauka, a naročito političke sociologije u Srbiji je da opiše strukturu države koja je neophodna za odbranu teritorijalnog integriteta Srbije i da uporedi političke aktere i njihove postupke u odnosu na takvu neophodnu strukturu. Teza o nijansiranju kao dometu nauke ima svrhu samo kada nam omogućava da posmatrani fenomen vidimo jasnije.

12) Od aktuelnih tema skrećem pažnju da pitanje našeg predloga rezolucije UN sa odbranom Kosova i Metohije nema mnogo veze. Naravno, sve se može uraditi bolje ili gore, ali u datim ukupnim okolnostima fokusiranje na rezoluciju samo dalje skreće pažnju sa neophodnih poteza i održava zabludu o diplomatiji koja rešava teritorijalne probleme. Diplomatija je nijansa. Korpus je sve drugo nabrojano. Nevolja je u tome što naši političari uništavaju korpus, a loše nijansiraju.

13) Često ćete čuti da je Srbija slaba, mala, nikakva, laži o pogubnosti ljudskih žrtvi (kao Japan, Rusija, Nemačka, ili Engleska su propale zbog enormnih ljudskih žrtava) itd. Teza da nešto ne postoji u Srbiji može biti argument za objašnjenje da političar radi dobro na stvaranju potrebnog, ali da brže nije realno. Kada političar uništava ono što postoji, a ne stvara ništa od onoga što je neophodno, teza o objektivnom nepostojanju uslova je neshvatljiva. Ovo bi moralo postati jasno makar u nekom delu srpske inteligencije.

14) Na kraju, doći će vreme nužnog problematizovanja pitanja demokratije i odbrane teritorijalnog integriteta Srbije. Njihova harmonija se ne podrazumeva. Naravno, uvek se treba truditi da se sve neophodno za odbranu zemlje uradi u skladu sa demokratskim načelima. I mora se znati da u svim složenim pitanjima nema prečice. Ali ni demokratija ne rešava sve probleme. O ovome se mora otvoriti rasprava u krugovima svih koji su za odbranu teritorijalnog integriteta zemlje.

Branko Pavlović,
NSPM

e, sve si rekao! STOP!

fakat, patoloshko i zalosno je ovo shto pishe izvesni Branko Pavlovic necheg shto se skracuje s NSPM. :odbij:
ako bi Branko Pavlovic have his way, fakat i Vojvodina i Sandzak itd.... odlaze od Srbije. i trebaju/trebali bi.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!