Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Diskusija o HIV-u, podrska, iskustva...

Moderatori: IriS, Moderators

By Sixto
#2375499
Verovatno postoji tema, al ajd da pitam.

Koliko kod vas postoji strah od testiranja uopste? Ne u smislu da nemate petlju otici, vec mislim na onu tihu nervozu pri odlasku da pokupite rezultat iako ste prilicno sigurni da je sve ok i nece biti problema?

Slika
Korisnikov avatar
By gnossienne
#2375506
Nemam strah uopšte. Prethodno vodim računa o prevenciji, tako da samo rutinski odem da se testiram iz čistog poštovanja prema partnerki.
By Kragi
#2375566
Mislim da je taj strah nekako prirodan, a da je individualno pitanje u kojoj meri ce ga neko osetiti. Ne verujem u to da bilo ko u takvom momentu moze biti skroz hladnokrvan.
Korisnikov avatar
By Synesthesia
#2375611
Posle višemesečnog ispiranja mozga o AIDS, HIV i tehnikama i procesima testiranja, razmislio sam dobro šta bih ja da je moj rezultat +, skockao i raskockao neke stvari sebi u glavi, i više ne strahujem od eventualno pozitivnog rezultata. Nije mi totalno svejedno, valjda zato i jeste uvek negativan :) ali, whats the big deal?

A momenat pred saopštavanje rezultata... hah, pa, studije pokazuju da npr. u svim radionicama, na svim treninzima, u toku svih obuka, vezanih za HIV/AIDS, čak i ako su svi učesnici bili svesni da je u pitanju samo igrica, kada na početku igrice svi stoje i žmure, a jedan korača i randomly bira one koje će "zaraziti" HIV-om tako što će rukom dodirnuti nečije rame - svi učesnici imaju znatno povišen krvni pritisak. U svakoj grupi, iz godine u godinu, - svi... :vruce: ...zašto kad je u pitanju samo igrica, i običan dodir po ramenu? :D

Možeš da budeš spreman na posledice, ali to je jedan od onih momenata u životu, za koje nikako ne možeš da se pripremiš..
Korisnikov avatar
By maww
#2375719
mene je užasno strah, dvije godine sam praktikovao sex bez zastite sa tadasnjim najboljim drugom, nekad od 15 te godine, on je meni bio prvi kao i ja njemu, i to je tako i ostalo u tom narednom periodu. sada je vec od toga proslo par godina i nisam se testirao jer jednostavno "ne mogu".znam da je glupo i neodgovorno i sve ali...
By loreenche
#2375720
[url=http://gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2375719#p2375719]maww napisao:[/url]mene je užasno strah, dvije godine sam praktikovao sex bez zastite sa tadasnjim najboljim drugom, nekad od 15 te godine, on je meni bio prvi kao i ja njemu, i to je tako i ostalo u tom narednom periodu. sada je vec od toga proslo par godina i nisam se testirao jer jednostavno "ne mogu".znam da je glupo i neodgovorno i sve ali...
Ali šta? Čak i da, God forbid, imaš HIV ili neki drugi virus, zar nije bolje to saznati odmah i onda koristiti besplatnu terapiju, i živeti iole normalno nego sebi presuditi na tako rigorozan način?
Korisnikov avatar
By maww
#2375722
ne smatram da je to bilo bas toliko rizicno, ali opet uvijek postoji mogucnost, od toga je proslo 5 godina. i nikad vise bez kondoma, a nikad nisam imao sex sa nekim nepoznatim, zapravo sam imao do sad ukupno 3 sa kojima sam spavao. Tada sam bio mlad i glup...bolje je znati naravno, verovatno se nateram i odem, ali jednostavno tako nesto ne bi podnio. to mi je najveci strah u zivotu.
Korisnikov avatar
By Synesthesia
#2375726
Jedan moj poznanik umisli da je to testiranje na prisustvo vanzemaljskih ćelija u krvi, i tako prođe kroz proceduru--. Možda tebi pomogne taj trip. :beba:
By Sixto
#2375731
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2375719#p2375719]maww napisao:[/url]mene je užasno strah, dvije godine sam praktikovao sex bez zastite sa tadasnjim najboljim drugom, nekad od 15 te godine, on je meni bio prvi kao i ja njemu, i to je tako i ostalo u tom narednom periodu. sada je vec od toga proslo par godina i nisam se testirao jer jednostavno "ne mogu".znam da je glupo i neodgovorno i sve ali...
I za slucaj da si pozitivan gubis dragoceno vreme. Ccccc...

Idi obavi to.
Korisnikov avatar
By gnossienne
#2375738
Mislim da osobe koje imaju izražen strah od testiranja i rezultata ne trebaju ići u privatne laboratorije u kojima će samo dati krv na analizu i dobiti papir sa rezultatima. Prvo, često im niko i ne protumači šta znači to što piše u nalazu, drugo, važno je da razgovor sa stručnim licem prethodi samom testiranju, kao i tokom samog iznošenja rezultata, jer je tako kompletna procedura manje stresna.
Moja preporuka je
http://www.studpol.rs/index.php/isaveto ... aids-i-ppi" target="_blank
Nisu homofobični ni najmanje, strpljivi su, prijatni, o svemu se može otvoreno porazgovarati, testiranje može biti anonimno, pod pseudonimom i kompletnim imenom i prezimenom.
Korisnikov avatar
By Insorcer
#2375742
Nisam nikada imao strah od rezultata takvih testiranja.
I da, ne igrajte se sa nevakcinisanjem protiv hep B, tu ostale mere prevencije ne pomažu.
Verujte mi na reč ;)
By whacked
#2852994
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
By whacked
#2915630
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!