Stranica 1 od 1

Srpsko finale u Ljubljani

Poslato: 25 Apr 2008, 23:33
od west end
Srpsko finale u Ljubljani

Hemofarm će u subotu u finalu igrati protiv Partizana


Olimpija - Partizan 90:94
(22:25, 23:16, 16:27, 26:29)

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale NLB lige, pošto su savladali Olimpiju sa 94:90 i tako obezbedili srpsko finale u kome će se u subotu sastati sa Hemofarmom.

Umorni "crno-beli" imaju još jedan težak zadatak i jako malo vremena za odmor. Utakmica sa "zmajčekima" se "otegla" i završena je kasno uveče, dok je finale na programu već u subotu od 18.00h. Hemofarm će svakako biti u maloj prednosti pošto je odmorniji od "crno-belih", ali je od svega najbitnije da su ponovo dva srpska tima u finalu regionalne lige.


Hemofarm Štada – Zadar 81:72
(21:24, 21:16, 20:22, 19:10)

Košarkaši Hemofarma su prvi finalisti NLB lige pošto su u polufinalnoj utakmici završnog turnira u Ljubljani savladali Zadar sa 81:72.
Posle 30 minuta izjednačene igre Vrščani su pitanje pobednika rešili početkom poslednje deonice kada su nadigrali Zadrane njihovim oružjem, šutom za tri poena. Najefikasniji u Hemofarmu bio je Joksimović sa 13 poena, koliko je postigao i tvorac preokreta Pavković, uz 7 asistencija. Značajan doprinos pobedi srpskog tima dali su Maršal sa 12, Božović sa 11 i Mačvan sa 10 poena. U ekipi Zadra najefikasniji je bio Džonson sa 19 poena, od kojih je 16 postigao u prvoj četvrtini, a istakao se i Štimac sa 15 poena i 15 skokova.


:pivce:

Poslato: 25 Apr 2008, 23:36
od superfly
nije bitno što je finale, bitno je da je srbsko? ne? ;)