Bootstrap Framework 3.3.6

Over a dozen reusable components built to provide iconography, dropdowns, input groups, navigation, alerts, and much more...

Ostale teme i diskusije...

Moderatori: Stripi, Moderators

Korisnikov avatar
By Markiza
#2691601
Zanima me koliko vas se upušta da popravlja kvarove po kući, koliko ste umešni, je l' to zbog nedostatka finansija, ili to jednostavno volite da radite, od onih ste 'e, vala, umem i ja to '. Ili nešto treće je u pitanju.

Je, evo, recimo redovno čistim sifon ispod lavaboa, sudopere,odvrćem, zavrćem, kuckam itd. Ne mogu reći da uživam u tome. Naročito sifone kad čistim i prevrćem očima jer mi je ono što izlazi iz njih užasnije i od govana čak.
Jednom nam je došao majstor (poslao ga stanodavac) da nam popravi kvake na vratima. Popravio, otišao i tog istog dana se razvalila kvaka na dnevnom boravku. Ništa, nemam alat, nemam ništa, siđem do kineza, kupim super lepak, namažem jednu stranu kvake, namažem i drugu, spojim, zalepim, postoji to tako 1h i eno drži već cele godine.

Kakva su vaša iskustva po pitanju toga?
By Speculum Columbae
#2691603
Operisan od toga.

Srećom, am ima zlatne ruke - šta god na ovom svetu uzme da radi, od prirodnih, društvenih nauka, pa do najpraktičnijih tehničkih stvari, uspe.

Čak i da nije, ne znam zašto bih ja to morao da umem, kada postoje majstori koje su za to stručni.
Korisnikov avatar
By Mars
#2691608
Što bi ti reko: "Ova slika sam tako JA" ?

Slika

OT: nešto znam, nešto ne znam... nešto volim, nešto ne.

Lep je osećaj kad se nešto popravi. Napravi.

Sviđa mi se što tu kod mnogih stvari ima neviđeno fora i caka koje ja sam ne bih uočio dok ti ih majstor ne otkrije (tipa: koji se manevri vrše četkom po zidu da bi distribucija boje bila ravnomerna... to sam saznao iz multimedijalnog diska DIY)

Voleo bih da ovladam jednom disciplinom, i to od početka, edicija For Dummies pa na dalje.
Korisnikov avatar
By Madonna
#2691609
umem sve sem da popravljam belu tehniku i sve na struju a ima veze sa... strujom. valjda me razume neko

npr ako mi mašinica zabada umem da odvrnem sve delove očistem podmažem i sastavim ali ako će neka žica da ode to već ne
umem da poodvrćem i pozavrćem šta treba, pritegnem ako tiganj olabavi (alergičan sam na klimave drške od tiganja i šerpi), i tako to. umem da isečem drvo i izdeljem drveni grillz, šalim se
By Sixto
#2691614
Manuelno prilicno spretan...
Neostvarena zelja neki rad u terakoti, neki duborezi, pozlate... picke materine...

JEdino na kolima osim poklopca za rezervoar ne umem nista drugo da prepoznam.
Korisnikov avatar
By Hitsugaya
#2691621
Uemem, popravljam kad god zatreba. S tim sto se upustam samo u ono sto znam/sto mi je neko detaljno objasnio kako se radi. Retko kad krenem sam da istrazujem i provaljujem, ako je nesto malo kompleksnije u pitanju.
Korisnikov avatar
By Macan86
#2691629
ja sam od uvek voleo da se zamlačujem nekim sitnim majstoeisanjem...Kao klinac sam voleo da otvorim one igračkice na navijanje i skroz ih rasturim...jeste da je u večini slučajeva bilo višak delova posle kad ih opet sklopim,ali nema veze :D u pricipu se jako dobro snalaaizim sa popravkama po kući...
a interesantno je i da pomenem to da od prilike kad sam bio u sedmom razredu ja sam napravio celu stonu lampu od kabla sa utičnikačem koji sam skinuo do plastičnog expres lončeta,jednog prekidača,fasonge,bakarne žice i perlica,jedino mi je ćale izvario postolje pošto ja nisam bio baš vešt sa švajsaparatom tad xD



hmmm eto to mi nije palo napamet al komotno mogu da ubacim i lampe u biznis :D
By alexandermagic
#2691640
Dovoljno dugo sam zivio sam da sam, zelio to ili ne, stosta i naucio. Sada mi se uglavnom ne da cimati sa tim, pa ili prepustim decku ili zovem majstore, iza kojih se vrlo cesto mora do-popravljati/doraditi ne bi li nesto bilo odradjeno perfektno. Plus ih se mora stalno drzati na oku, sto je krajnje iritantno. :ozbiljan:
Korisnikov avatar
By Mars
#2691680
Meni se sviđa nova generacija majstora.

Ajde sto su mladji, lepsi i ne viri im dupe kad se sagnu-nego ih krase osobine koje na kraju dovedu i do kvalitetno urađenog posla: agilni, tačni, ne ostave haos iza sebe (poslednji nešto bušio i izvodio mali usisivač na baterije da pokupi prašinu) i što je najvažnije u toku su sa novim materijalima, tehnikama i trendovima.

Molera mojih roditelja nisi mogao da nateraš da ti udari farbu na zidu koju ti hoćeš, još te na kraju ubeđuje da je to to i da to tako mora i da ne može drugačije, a iza većine drugih majstora si po njihovom odlasku morao da radiš generalku-od unetog đubreta, generisanog đubreta i ispipanog svega staklenog po stanu.

Mlađi kod mene nisu takvi.
Korisnikov avatar
By Markiza
#2691682
Nama još dolazi ta starija generacija, oko 60ak godina, ne viri im dupe ali ne prestaju da pričaju što mene izluđuje. Poslednji koji je dolazio da nam menja neko crevo ispod sudopere i sredi kotlić nije prestajao da brblja, na kraju smo ga na vratima ispraćali dobrih pola sata kao roda najrođenijeg. Ma i rod najrođeniji isprašim za desetak minuta. Kotlić nije popravio, hvala mu mnogo, a dobio je i više para no što je tražio.
Korisnikov avatar
By antibiotic
#2691684
da da mladji su divni, cesto navarte da vide nesto oko centralnog grejanja, dimnicari ili oni iz kablovske.
jedna moja prijateljica je tako jednom lepo popusila, nije ni provalio da je trans.

ot: imam srecu da su mi decko i cale spretni oko svih tih kucnih popravki, inace se sam zamlacujem oko art instalacija koje su zahtevne i zajebane, ponekad skoro nemoguce izvesti.
Korisnikov avatar
By Mars
#2691692
@Markiza

Menjajte.

Mlađe uopšte ne moraš da zabavljaš, hraniš i pojiš dok rade.

Onim starijima se podrazumevao kompletan meni, konstantno nuđenje alkoholnim varijantama (osim pomenutog molera koji je pio sokove) i luđe od najluđeg: osećaj da stalno nešto moraš da se muvaš oko njih i da ih zabavljaš dok rade svoj posao, i to ne samo iz straha da ne naprave potpuni svinjac oko sebe, nego... eto tako, moraš da si mu zabavan da bi ti dobro uradio posao.

Inače, dupe ume da bude i simpatično

Slika
Korisnikov avatar
By Hys.
#2691787
Nista od toga ne radim.

Zato imam devojku koja sve to radi, as in aktivno pokusava da se samoubije na taj nacin. Bar ja to tako vidim.
Korisnikov avatar
By blenta
#2691794
relaivno dobar za obradu drveta
relativno retardiran za bilo sta elektro
smotan ko dve sajle - umotane


imao sam negde temu sa stvarima koje sam pravio od smeca
kad sam bio u depresiji
By alexandermagic
#2691862
Mene majstori toliko nerviraju, tako da mogu bit Apoloni, jedino me zanima da zacepe i urade sve kako treba, uz minimum stete. I da rabe dezodorans i nazderu se i nalocu kod kuce, ako je ikako moguce. :ozbiljan:
Korisnikov avatar
By gossip
#2691864
apsolutno operisan :lol: :sigh:

umem da zamenim sijalicu i to je to
Korisnikov avatar
By dharmox
#2691901
Svako od nas troje zna nešto malo, a to kad se skupi je dosta za svakodnevne popravke po kući.
Majstore zovemo samo za veš mašinu koja se kvari svaki čas. Bili stari ili mladi svima viri dupe kad se sagnu :pucaodsmeha:
Korisnikov avatar
By Markiza
#2691907
Ja ne znam šta ću sa vodokotlićem, stalno curi voda u šolju i kao 2 majstora popravljala, ništa, traje 1 dan i krene opet. Račun za vodu od 3000 do 4000 za 1 mesec kao da ne izlazimo iz kupatila.
By Aven
#2691912
Žao mi je što nisam još više naučila od oca i brata. Napravit ću sama (ili uz asistenciju znalaca) maksimalno koliko mogu. Spajati kablove, sklapati namještaj, gurati teške stvari, voziti kombi, čistiti sifon, piliti, šarafiti, farbati stolariju i zidove i sl. Ne priznajem podjelu na "muške" i "ženske" poslove. Limitirana mogu biti samo snagom i znanjem.
Korisnikov avatar
By marrinija
#2691913
oduvek bila za to da sve sto mogu samostalno, ne moram placati ostalje ljude za to, koliko god strucni bili. ako je moguce da naucim i neke slozenije stvari, uradim.

uglavnom ljudima pomazem oko softvera, s obzirom da mi je struka u tom smeru. apropo toga, nisam imala neka intenzivnija interesovanja za hardver ali je svakako pozeljnije sacuvati koji dinar i ne platiti dodatno za sklapanje racunara i svih unutrasnjih komponenata, pa uzimala seminare za to pretprosle godine.

sve u svemu, preferiram biti samouk. tako i sa gitarom bilo pre par godina, pocetnih mesec dana ucenja uzimala casove, koji nisu pokazali nikakav rezultat i krenula sama postepeno s akordima. bilo kakav dizajn takodje itd
Korisnikov avatar
By ultraviolet
#2692854
[url=http://www.gay-serbia.com/forum/viewtopic.php?p=2691609#p2691609]Madonna napisao:[/url]umem sve sem da popravljam belu tehniku i sve na struju a ima veze sa... strujom. valjda me razume neko

npr ako mi mašinica zabada umem da odvrnem sve delove očistem podmažem i sastavim ali ako će neka žica da ode to već ne
umem da poodvrćem i pozavrćem šta treba, pritegnem ako tiganj olabavi (alergičan sam na klimave drške od tiganja i šerpi), i tako to. umem da isečem drvo i izdeljem drveni grillz, šalim se

zis, minus drške :lol:
mada nekad čačkam i neke proste žice, otkud znam, bitno je učestvovati.
i uvek se muvam okolo kad neko (ko ume) džara nešto što ja ne umem, pa gledam, pitam, upijam, nerviram osobu, skontam dosta stvari tako.
volela bih sve da znam. sve. ikada. jebiga. :jazzva:
Korisnikov avatar
By Blady
#2693151
Volim.
Cackanje oko uticnica, menjanje sijalice, zakucavanje i busenje zidova.
Sve te tako sitnije stvari radim, u to ne racunam spremanje stana i koliko to nekada ide detaljno.
Ono sto mislim da ne mogu srediti, zovem strucnjaka.
Korisnikov avatar
By bern
#2799013
ako baš moram, popravljam. mrzi me da za sitnice zovem majstore.
By Kragi
#2799021
Mene ne mrzi, mene blam.
Blam kao nesposoban da sam uradim nesto sto je jako prosto da neko drugi, ma koliko iskusan i strucan bio, zavrsi u 5 poteza. Nisam bas toliko smotan.
Hit mi je kad ljudi ni slavinu ne umeju da zamene, virblu na starim ili mešač na novim modelima, kad im treba neko "strucan" da bi izbusili rupu u zidu ili isti okrecili. Ili, ne znam, kupis nov bojler pa pored montiranja na zid i povezivanja sa vodovodnim cevima neces da se petljas sa dve zice kojima ga kacis na elektro instalacije jer je to pos'o za strucnjaka. :roll:
Na porodicnoj kuci sam sa bratom odradio kompletan trem za koji smo u jednom trenutku konstatovali da nedostaje. Od secenja i obrade nosecih metalnih stubova, preko obrade greda i te konstrukcije od drveta pa do pokrivanja crepom. Kasnije i poplocavanje tog natkrivnog dela. Njah.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Swap-in out addons, use only what you really need!